Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iznākusi jaunā Latvijas statistikas gadagrāmata

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir publicējusi ikgadējo datu krājumu “Latvijas statistikas gadagrāmata 2022”, kas digitālā formātā bez maksas pieejams oficiālās statistikas portālā sadaļā “Publikācijas”.  Gadagrāmata veidota, atlasot svarīgākos CSP datubāzē pieejamos datus, kas papildināti ar datu vizualizācijām tematisko karšu un grafiku veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunas kartes iedzīvotāju, izglītības, veselības un vides sadaļās

Šogad gadagrāmatā publicētas vairākas jaunas kartes, t.sk. par mājokļiem no 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas:

  • apdzīvotu tradicionālu mājokļu vidējais vecums;
  • 2010. gadā un vēlāk celtie apdzīvotie tradicionālie mājokļi Rīgā, Jūrmalā un blīvi apdzīvotās teritorijās un ap tām;
  • apdzīvotu tradicionālu mājokļu vidējā dzīvojamā platība;
  • augstākais sekmīgi iegūtais izglītības līmenis.

Citas kartes no 2021. gada tautas skaitīšanas publicētas grāmatā “Latvijas 2021. gada tautas un mājokļu skaitīšanas galvenie rezultāti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunas kartes gadagrāmatā ir arī par meža ugunsgrēkiem, remigrantiem, 14. Saeimas vēlēšanu rezultātiem, personām ar invaliditāti, reģistrētajiem vieglajiem automobiļiem ar elektromotoriem.

Meža ugunsgrēki; 2021

Tematiskās kartes jaunajā administratīvajā sadalījumā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa gadagrāmatā publicēto tematisko karšu ir veidotas, balstoties uz jauno administratīvi teritoriālo dalījumu, kas stājās spēkā 2021. gada 1. jūlijā. Jaunā administratīvā dalījuma karte ir publicēta gadagrāmatā.

75. gadagrāmata kopš 1921. gada

Izdevumā ir 11 tematiskās sadaļas: iedzīvotāji; darba tirgus; sociālā aizsardzība un veselība; izglītība, zinātne un kultūra; ekonomika un finanses; preču ārējā tirdzniecība; uzņēmējdarbība; informācijas tehnoloģijas; nozares; vide un laika apstākļi, kā arī Latvijas sociālie un ekonomiskie rādītāji salīdzinājumā ar citām valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadagrāmatas sagatavošanā izmantoti CSP un citu iestāžu rīcībā esošie statistikas dati, CSP veiktās aptaujas, kā arī dati no valsts reģistriem un citām informācijas sistēmām.

Latvijas statistikas gadagrāmatu CSP izdod jau 75. reizi kopš 1921. gada. Jaunajā publikācijā dati atspoguļoti par 2021. gadu salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Statistikas gadagrāmata latviešu un angļu valodā satura ziņā ir visapjomīgākā no visām CSP izdotajām statistikas publikācijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.