Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izlietoto bateriju un makulatūras vākšanā iesaistījušās pirmās 225 izglītības iestādes

Foto: freepik.com

Latvijas vērienīgākajā ikgadējā vides izglītības projektā – kampaņā “Tīrai Latvijai” – iesaistījušās pirmās 225 izglītības iestādes, lai vāktu un nodotu pārstrādei izlietotās baterijas un nevajadzīgos papīra un kartona izstrādājumus. Kampaņas organizators “Zaļā josta” sadarbībā ar ilggadējiem partneriem gādās, lai savāktās otrreizējās izejvielas nonāktu atkārtotā apritē, uzskatāmi demonstrējot atkritumu pārstrādes nozīmi un vērtību, kā arī sniedzot acīmredzamu ieguldījumu tīras vides veicināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zaļā josta” iesaista Latvijas skolēnus un pirmsskolas vecuma bērnus makulatūras vākšanas kampaņā jau 18. reizi, bet izlietoto bateriju vākšanā – 15. reizi. Kampaņa “Tīrai Latvijai” ir vērienīgākais vides izglītības projekts Latvijas mācību iestādēs, praktiski iesaistot tūkstošiem bērnu un viņu ģimeņu atkritumu šķirošanas iemaņu uzlabošanā. “Līdz ar mācību gada sākumu daudzas izglītības iestādes jau pašas zvana un interesējas par iespēju piedalīties kampaņā “Tīrai Latvijai”, jo bērni ir ieinteresēti rūpēties par vidi, bet pati mācību iestāde tādējādi efektīvi integrē vides izglītību mācību procesā,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Šogad dalībai kampaņā nepilna mēneša laikā pieteikušās pirmās 225 mācību iestādes un jau drīzumā tiks uzsākta makulatūras izvešana no skolām. Dalībnieki kampaņai var pieteikties līdz pat 2022. gada martam, reģistrējoties vietnē www.tirailatvijai.lv.

Dalība kampaņā “Tīrai Latvijai” sniedz ieguldījumu gan dabas saudzēšanā, gan arī efektīvi veicina valsts virzību Eiropas zaļā kursa īstenošanā. Turklāt bērni ir atvērti jaunu iemaņu apgūšanai, jauniegūtās zināšanas nesot mājās un mācot arī ģimenes locekļiem. “Man ir liels prieks, ka “Zaļā josta” organizē šos makulatūras un bateriju vākšanas konkursus, tādējādi bērniem jau no mazotnes iemācot, cik vērtīgi ir šķirot atkritumus, un ka tas nemaz nav grūti. Tas vieš cerību, ka, aizejot pieaugušo dzīvē, bērni turpinās iesākto, šķirojot arī citus atkritumus, kā arī vispār vairāk piedomās par zaļo dzīvesveidu,” par kampaņas nozīmi stāsta SIA “Līgatnes papīrs” pārstāve Gundega Gaujēna.

“Zaļā josta” organizētā makulatūras vākšana mācību iestādēs kļuvusi par vērtīgu tradīciju daudzās Latvijas skolās. Turklāt sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” ik gadu tiek piedomāts, kā šo aktivitāti padarīt vēl lietderīgāku, integrējot kampaņā rūpes par dabu. “Šogad makulatūras vākšanas kontekstā vēlamies īpaši uzsvērt mežu atjaunošanas un koku stādīšanas nozīmi. Jo svarīgi ir ne tikai atkārtoti pārstrādāt, bet arī vairot mūsu zaļo zeltu – stādīt kokus! Tāpēc konkursa čaklākajiem dalībniekiem dāvināsim stādu dāvanu kartes un visām skolām dosim iespēju pavasarī izmēģināt praksē koku sēšanas un audzēšanas gudrības,” norāda AS “Latvijas valsts meži” pārstāve Līga Abizāre. Šajā gadā Latvijas valsts mežos ir iestādīti vairāk nekā  29 miljoni augstvērtīgi koku stādi. Un meža atjaunošana un kopšana nekad nebeidzas, rodot pamatu zaļai un pārtikušai Latvijai. “Mēs varam būt droši, ka viena nocirstā koka vietā Latvijas valsts mežos tiks iestādīti vismaz divi jauni, un ceru, ka arī makulatūras vākšana veicinās izpratni par koku stādīšanas nozīmi!”, teic L. Abizāre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzinīgi konkursa ideju vērtē arī ilggadējais partneris SIA “Pilsētvides Serviss”, “Lautus Vide” PS, kas gādā par savāktās makulatūras nogādi pārstrādē. “Uzskatām, ka atkritumu šķirošana un rūpes par apkārtējo vidi ir jāsāk mācīt jau bērnībā. Tas, mūsuprāt, ilgtermiņā ļaus iegūt vēlamos rezultātus iedzīvotāju izpratnei par resursu atkārtotu pielietojumu un vides uzlabošanai kopumā,” norāda SIA “Pilsētvides Serviss”, “Lautus Vide” PS pārstāve Kristīne Mincāne.

Otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “BAO”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, PS “LAUTUS VIDE”.

Informāciju sagatavoja: Aija Caune, SIA “Zaļā josta” pārstāve

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.