Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izglītos vecākus

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: pixabay.com

Smiltenes novada pašvaldības Sociālais dienests organizē kārtējās izglītojošās nodarbības vecākiem par bērnu vecumā līdz septiņiem gadiem un pusaudžu audzināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības atsāksies septembrī, vecākiem tās būs bez maksas, informē Smiltenes novada Sociālā dienesta vecākā sociālā darbiniece Anita Šteinberga.

“Tas būs nodarbību cikls, taču nav obligāti jāapmeklē visas nodarbības. Vecākus aicinām iepriekš pieteikties, jo grupās vietu skaits ir ierobežots,” piebilst Anita Šteinberga.

Kas ir svarīgs pusaudzim?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības vecākiem, kuri audzina pusaudžus, notiks Smiltenē, Galdnieku ielā 10B (Bērnu un ģimenes atbalsta centrā), tās vadīs psiholoģe Dace Gailīte.

Iepriekš pieteikties var, zvanot uz tālruni 28680831 Anitai Šteinbergai.

Ciklā būs 10 nodarbības jeb soļi, ko izejot vecākiem tiks sniegta izpratne gan par pusaudžu vecumposmā svarīgo, gan par to, kā veidot veiksmīgu sadarbību, lai pusaudži kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pusaudzis vairs nav mazs bērns, taču arī ne pieaudzis – ko atļaut un ko nē? Kādā veidā noteikt robežas, ja agrākās metodes vairs nestrādā? Kā ar pusaudzi sarunāties, kā izteikt kritiku, nesabojājot attiecības? Vai un kā iespējams viņu atbalstīt? Kā parūpēties par sevi, ko darīt, ja ģimene nav pieradusi runāt par emocijām?

Uz šiem un daudziem citiem būtiskiem jautājumiem atbildes varēs rast nodarbībās, kā arī iegūt vērtīgas prasmes iegūto zināšanu pielietošanai ikdienā, uzsver Anita Šteinberga.

Nodarbības notiks 5., 7, 12, 14, 19., 21., 26. un 28. septembrī un 3. un 5. oktobrī no pulksten 18 līdz  20.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiska būs vecāku dalīšanās pieredzē

Savukārt nodarbības vecākiem par bērnu attīstību vecumā no piedzimšanas līdz septiņiem gadiem  un par viņu emocionālo audzināšanu notiks Palsmanē (īpašuma “Dūjiņas” telpās). Tās vadīs Smiltenes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Ineta Špate.

Interesentiem jāpiesakās, zvanot vai nu Inetai Špatei (tālrunis 26362095) vai Anitai Šteinbergai (28680831).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās būs grupu apmācības, kur piecās nodarbībās jeb soļos vecāki tiks informēti par kādu no audzināšanas aspektiem, piemēram, par bērna attīstību, piesaistes veidošanu, disciplinēšanas metodēm, sociālajām kompetencēm, empātiju un citiem. Pārmaiņu rezultāti būs atkarīgi no vecāku vēlmes pieņemt jaunās zināšanas un mājasdarbu pildīšanas līdzīgi kā bērniem skolā.

“Programmas pievienotā vērība ir pieredzes apmaiņa, ko vecāki gūst, savstarpēji daloties pieredzē un atziņās. Nodarbībām vietu šoreiz izvēlējāmies Palsmanē. Pavasarī līdzīgs pasākums notika Bilskā. Gribam izbraukt uz pagastiem, lai būtu tuvāk pagastos dzīvojošajiem vecākiem, lai viņiem būtu ērtāk apmeklēt nodarbības. Protams, uz nodarbībām Palsmanē var ierasties vecāki arī no citiem pagastiem vai pilsētas,” piebilst Anita Šteinberga.

Nodarbības Palsmanē notiks 20. un 27. septembrī, 4., 11. un 18. oktobrī no pulksten 18 līdz 20.

Abi nodarbību cikli tiek rīkoti Smiltenes novada pašvaldības īstenotajā projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.