Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izglītojošā izstādē Dabas muzejā aicina izzināt gulbju dzīves noslēpumus

No sestdienas, 3. decembra, Latvijas Nacionālajā dabas muzejā būs skatāma izglītojoša izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”, kurā aplūkota gulbju sugu daudzveidība, dzīvesveids, gulbju pētniecība un galvenie gulbju apdraudējumi. Izstāde būs interesanta gan ģimenēm ar bērniem, gan skolēnu grupām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbji ir vieni no pirmajiem putniem, ko iepazīstam bērnībā un daudzi esam vērojuši dabā. Tomēr to, ka Latvijā savvaļā ligzdo divas gulbju sugas – paugurknābja gulbis un ziemeļu gulbis – zinās retais. 

Lai plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar pētnieku atklātajiem gulbju dzīves noslēpumiem, Dabas muzejā tapusi izglītojoša izstāde „Gulbji – zināmais un nezināmais”. Tā stāsta par gulbju sugām, kas dzīvojušas senāk, un tām, kas pasaulē mīt mūsdienās. Varēs uzzināt, kad un kur gulbji būvē ligzdu, cik olu dēj un kā aug gulbju mazuļi. Ikviens varēs noskaidrot, kas ietilpst gulbju ēdienkartē un kādi dzīvnieki rada apdraudējumu. 

Jau izsenis gulbji ir saistījuši cilvēku iztēli, cauri laikiem saglabājot savu vietu tēlotājmākslā, mūzikā un literatūrā, tomēr nereti cilvēku un gulbju līdzāspastāvēšana beidzas traģiski. Izstādē skaidrots cilvēku radītais apdraudējums gulbjiem un citiem ūdensputniem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbju dzīves noslēpumi nebūtu atklāti bez ieguldītā pētnieciskā darba. Izstāde ielūkojas arī Latvijas gulbju pētnieku sasniegumos, kā arī iepazīstina ar diviem aktuāliem gulbju pētījumiem un to rezultātiem. Sabiedrības interesi un nereti pat sašutumu rada gulbju gredzeni, tādēļ skaidrota gredzenošanas nozīme. 

Izstādi veidojuši Latvijas Nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko un gulbju pētnieks Ruslans Matrozis, savukārt par iekārtojumu un dizainu parūpējusies „Aģentūra Raugs”. 

Izstāde atvērta no 2022. gada 3. decembra līdz 2023. gada 21. maijam. Izstāde tapusi ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Plašāka informācija www.dabasmuzejs.gov.lv.

Informāciju sagatavoja: Undīne Preisa, izstāžu kuratore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.