Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izglītība ar citu attieksmi

Jau pusgadu mācos Smiltenes tehnikumā pieaugušo izglītības programmā, kas paredz sestdienās nodarbības klātienē, bet otrdienu vakaros – tiešsaistē. Esmu priecīga, ka pērn ielēcu šādā “vilcienā”.               

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms vairākiem gadiem, laikā, kad biju ieguvusi jau otro kvalifikāciju dzīvē, nodomāju, ka, visticamāk, mācīties un atgriezties skolas solā nebūs vēlēšanās. Vismaz uz laiku. Un tā arī bija, laika gaitā domas mainījās un īstajā brīdī bija tas klikšķis – es vēlos mācīties, apgūt jaunas zināšanas. Jā, pavisam ar tiešo darbu nesaistītā nozarē.

Bet tieši tas ir pats interesantākais un vērtīgākais. Man tā ir iespēja izvēdināt galvu, dalīties citā pieredzē, satikties ar interesantiem cilvēkiem – kursabiedriem, dzīves un pieredzes bagātiem pasniedzējiem. Protams, ir jāmācās. Es to daru ar prieku un pāri šim mācību procesam saskatu vēl lielu pievienoto vērtību. Ar to domājot, – iekāpjot šajā izglītības vilcienā, kura galastacija būs kvalifikācijas eksāmens un izlaidums, kopā esam satikušies ļoti dažādi cilvēki, katrs ar savu – mazāku vai lielāku – dzīves pieredzes bagāžu. Savstarpēja domu apmaiņa, diskusijas, praktiskās nodarbības, tas viss paplašina redzesloku un galu galā uzlādē ar jaunu enerģiju.

Vēl viens pozitīvs aspekts, pateicoties Eiropas Savienības fondu projektam, personīgais līdzfinansējums ir visai neliels. Stāstot, ko nozīmē mācības pieaugušajiem, daloties pieredzē, no paziņām esmu dzirdējusi jautājumu – kāpēc es par to neko neesmu dzirdējis, kāpēc man nepastāstīji par šādu iespēju? Teikšu godīgi, publiskajā telpā informācijas ir bijis gana daudz, arī laikrakstā par to esam rakstījuši, tikai jautājums, cik katram tas ir aktuāli un vai starp programmām ir tieši tā joma, kas interesē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nupat ir atvērta pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās. Proti, 4. aprīlī sākās pieteikšanās Eiropas Savienības fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra. Strādājošie vecumā no 25 gadiem 9. pieteikšanās kārtā var izvēlēties kādu no gandrīz 200 izglītības programmām, kas sniedz iespēju apgūt gan digitālās pamata prasmes, gan arī apgūt digitālās prasmes augstākā līmenī. Pieteikties mācībām līdz 18. aprīlim var mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv. Vai un kādās jomās vēl varēs pieteikties pieaugošo izglītības projektā, atliek vien sekot līdzi informācijai un būt lietas kursā.

Nelielai atkāpei, Valsts izglītības attīstības aģentūra ir veikusi aptauju, lai noskaidrotu, cik lielā mērā vecāki un vecvecāki ietekmē jauniešu lēmumu par profesionālās vai vispārējās vidējās izglītības izvēli pēc pamatskolas pabeigšanas. Kā izskanējis, 41% ģimeņu ļautu jauniešiem patstāvīgi lemt par izglītības izvēli. Tāpēc par to vien ir vērts priecāties, ka pieaugušo izglītība ir jau pavisam citā līmenī – mūsu izvēles, interese mācīties un sevi pilnveidot kādā izvēlētā profesijā ir tikai un vienīgi balstīta uz personīgo lēmumu.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.