Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izdoti jauni saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Smiltenes novadā

No 2022.gada 1.janvāra spēkā stāsies jauni saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Smiltenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021.gada 27.oktobra Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi Nr.15 “Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Smiltenes novadā”, kas publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. 

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Smiltenes novadā piemēro nekustamā īpašuma nodokļa likmes un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves, kā arī kārtību, kādā nosaka nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu.

Noteikumos uzskaitītas nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijas, kam ir tiesības saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, kā arī sniegta informācija par to, kā tiek aprēķināti atvieglojuma apmēri. Atvieglojumus no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas piešķir personām, kuras atbilst zemāk minētajām kategorijām:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus, personai ir jāiesniedz Smiltenes novada pašvaldībai adresēts iesniegums. Lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu pieņem Smiltenes novada pašvaldības Nekustamo īpašumu lietu komisija.

Aicinām novada iedzīvotājus iepazīties ar izdotajiem saistošajiem noteikumiem un izvērtēt savas tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus.

Informāciju sagatavoja: Linda Beitika, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.