Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izdota Smiltenes futbola vēstures grāmata

Foto: Ruslans Antropovs

Biedrība „Futbola klubs „Smiltene”” Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projektu konkursa ietvaros realizējusi projektu „Smiltenes futbola vēstures grāmatas izdošana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts bija kā turpinājums iepriekšējā gadā realizētajam projektam „Smiltene futbola vēstures izpēte”. Projekta ietvaros izdotas 200 grāmatas.

Šī grāmata ir gala rezultāts līdzīgai pašatdevei, kādu gadu desmitiem futbola laukumos un tiem līdzās demonstrējuši grāmatas varoņi, galvenais tās rašanās “vaininieks” ir ilggadīgais Smiltenes jauniešu komandu treneris Gatis Samučonoks, kura rūpīgais un nesavtīgais darbs, krājot materiālus par futbola norisēm Smiltenē, sākot ar to pašiem pirmsākumiem, kļuva par kodolu šīs grāmatas tekstam. Iniciatīva Smiltenes futbola vēstures apkopošanai gan nāca no cita vietējā futbola trenera – Oskara Mucenieka – kurš pirms aptuveni desmit gadiem bija ierosinājis kopīgu iniciatīvu pilsētas futbola faktu un leģendu dokumentēšanā, sistematizēšanā un saglabāšanā nākamajām paaudzēm, tālab, lai tagadnes un arī nākotnes Smiltenes jaunie futbolisti varētu zināt, ka viņu stāsts nav radies uz līdzenas vietas un, ka kaut kādā mērā viņi laukumā dodas, pārstāvot visus Smiltenes pagātnes futbolistus, sākot ar neidentificētajiem sportistiem no 1922. gada fotogrāfijas. Realitātē gan sanāca, ka visu darbu uz saviem pleciem uzņēmās Samučonoks, kuram vēsture, un jo īpaši Smiltenes vēsture, ir nozīmīgs vaļasprieks.

Tāpat grāmata nebūtu iespējama bez Smiltenes novada muzeja vadītājas Ievas Miķes degsmes šo projektu iekustināt, kā arī bez Futbola kluba “Smiltene” tagadnes un pagātnes darbinieku ieguldījuma. Pateicība par palīdzību grāmatas tapšanā pienākas Tomam Marksam, Mārtiņam Veģerim, Andim Rozītim, Jānim Dergačam un citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas atklāšana paredzēta Futbola kluba Smiltenes gada noslēguma pasākumā 6. Janvārī, Smiltenes Kultūras centrā.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 2854,39 EUR, no kā 2000 EUR ir pašvaldības līdzfinansējums, bet atlikusī summa – biedrības līdzfinansējums.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Veģeris

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.