Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izdota latviešu tautas pasaka “Kurš būs stiprākais?” japāņu valodā

Publicitātes foto.

Latvijas un Japānas pilsētas Higašikavas draudzības sākumi meklējami jau 1992.gadā, bet 2008.gadā Higašikava un Rūjiena kļuva par sadraudzības pilsētām. Kopš sadraudzības līguma noslēgšanas abām pilsētām izdevies realizēt dažādus kultūras apmaiņas projektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no šādiem projektiem ir latviešu tautas pasaku bilžu grāmatu izdošana, ar galveno mērķi draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni arī par latviešu tautas kultūru. Nupat plašākai publikai nodota jau septītā latviešu tautas pasaku bilžu grāmata –  “Kurš būs stiprākais?”

Tā izdota sadarbībā ar Seisa Universitātes profesoru un izdevniecības “Kamakura Šundžūša” pārstāvi Gendžiro Ito. Līdz šim izdodas grāmatas “Brīnišķīgais mežs”, “Par stirnu pārvērstā princese”, “Vilks un puisis”, “Tev izdevās, ezīt! Eža kažociņš”, “Vīrs guļ ziemas miegu” un “Burvju kastīte”.

“Bilžu grāmatas ir kā saule, kas sniedz sirdsmieru un dažreiz pat drosmi. Ir daudz tādu grāmatu, kas var kalpot kā mājieni vai ceļveži dzīvei. Tas, kā grāmata tiek uztverta vai izjusta ir atkarīgs no lasītāja vecuma. Lieliskas grāmatas ir mūsu dzīves dārgums”, saka grāmatas izdevējs Gendžiro Ito.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Kurš būs stiprākais?” ilustrācijas autore ir māksliniece Ilze Barone, bet teksta autors japāņu valodā – Taku Miki. Grāmata tapusi ar Valmieras novada pašvaldības, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Ārlietu ministrijas atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Elīna Upīte, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.