Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izdod grāmatu “Gaujiena gadalaikos”

Šonedēļ atvēršanas svētki būs foto un dzejas grāmatai “Gaujiena gadalaikos” (attēlā – grāmatas vāks). Publicitātes foto.

Smiltenes novada Gaujienas pagasta biedrība “Ravels” izdevusi foto un dzejas grāmatu “Gaujiena  gadalaikos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvēršanas svētki notiks šo piektdien, 11. februārī, Gaujienas tautas namā.

Jau rakstījām, ka līdzfinansējumu 1888,20 eiro apmērā šī projekta īstenošanai piešķīra Smiltenes novada pašvaldība Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu projektu līdzfinansēšanas konkursā.

Grāmatā “Gaujiena gadalaikos” ir gaujieniešu Ineses Lukjanovičas, Ilvas Harkinas, Ainara Gaida, Sanitas Sproģes, Inetas Riepnieces un Ingas Apsītes uzņemtās fotogrāfijas. Tās papildina   gaujieniešu Ilzes Zilberes, Elgas Rācenes, Māras Lazdiņas, Elīnas Gabrānes un Sarmītes Tučas sarakstītā dzeja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaujiena ir visiem savējā un tomēr katram sava. Šī grāmata ir par mūsu sajūtām, sapņiem un notvertiem mirkļiem. Tas ir gaujieniešu redzējums caur fotoobjektīvu un domas, izteiktas dzejas rindās. Kāpēc “Gaujiena gadalaikos”? Gaujiena ar savu skaistumu apbur visos gadalaikos. Šeit ir baltākā ziema, smaržīgākais pavasaris, skanīgākā vasara un viskošākais rudens. Jo tikai te Gauja ir tik mainīga, saule aust un riet tik skaisti, tikai te tādi dūmakā klāti vakari un miglā tīti rīti,” teic projekta vadītāja, Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” krājuma glabātāja Sanita Sproģe.

Grāmatā savu māksliniecisko pieskārienu atstājusi Ineta Riepniece. Izdevuma tirāža ir 300 eksemplāri. Grāmata iespiesta uzņēmumā “Drukas Nams” Jēkabpilī.

“Paldies gaujieniešu vārdā Smiltenes novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu, paldies gaujieniešiem par uzticētajām fotogrāfijām un dzejām! Vēl viens gaidīts un jauks darbs ir kopā paveikts,” priecājas Sanita Sproģe.

Par to, kur šo grāmatu varēs iegādāties un kā tās autori paši vērtē “Gaujienu gadalaikos”, rakstīsim pēc grāmatas atvēršanas svētkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.