Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izaugsmi rosinoša nedēļa Smiltenes tehnikuma lauksaimniecības mācību programmu audzēkņiem

Foto: Baiba Vahere, Evija Bērziņa

No 22. līdz 25. aprīlim Smiltenes tehnikumā notika dažādi veterinārmedicīnas un lauksaimniecības mācību programmu audzēkņu izaugsmi rosinoši pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veterinārmedicīnas un lauksaimniecības mācību programmu nedēļa tika atklāta ar a/s “Dimedium Latvija” veterinārārstes un ēdināšanas speciālistes Vitas Zalcmanes lekciju “Parunāsim par teļiem!”.

23.aprīlī ar nākamajiem veterinārārsta asistentiem tikās SIA “Animu” vadītāja Anžela Fomičeva, personāldaļas vadītāja Inese Skrauča – Šķiere un mārketinga vadītāja Ieva Putniņa – Ābelīte, kuras dalījās pieredzē par darbu veterinārajā aptiekā. Viņas tikai priecāsies, ja kādu tehnikuma jaunieti dzirdētais un redzētais rosinās par prakses un turpmāko darba vietu izvēlēties veterināro aptieku. Zinoši, dialogam atvērti un sadarbībā ieinteresēti veterināro aptieku jaunie darbinieki ir liels ieguvums gan darba devējiem, gan dzīvnieku saimniekiem, kas bieži ir gatavi mērot lielu attālumu, lai, iegādājoties pārtiku vai citas mājdzīvniekam nepieciešamās lietas, konsultētos ar laipnu, izglītotu un pretimnākošu aptiekas darbinieku.

26.aprīlī Dainis Arbidāns – Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konsultants – eksperts veterinārmedicīnā – dalījās pieredzē par lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzību, vērtēšanu, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju. Pēcpusdienā jaunie speciālisti sacentās erudīcijas konkursā. Pirmo vietu izcīnīja 3. a veterinārārsta asistentu/lopkopības tehniķu kursa komanda, otro vietu – 2. a veterinārmedicīnas, bet trešo – 3.b veterinārārsta asistentu kursa pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

27. aprīlī Smiltenes tehnikumā viesojās pārstāvji no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU). Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns, asoc.prof., dr.med.vet. Kaspars Kavaļenko, kurš ir arī Smiltenes tehnikuma absolvents, stāstīja par būtiskākajām izvēlēm savā dzīvē un studiju iespējām LBTU. Universitātes veterinārās klīnikas (UVK) direktore Linda Kokareviča informēja par to, kādas prasmes un zināšanas no veterinārārsta asistenta sagaida UVK. Noslēgumā – pedagogu stratēģiskās pārrunas par galvenajiem priekšnoteikumiem, lai tehnikuma audzēkņi būtu labi sagatavoti studijām LBTU.

Foto: Baiba Vahere, Evija Bērziņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.