Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ir svarīgi saglabāt mieru, bet zināt, kas jādara X stundā

Valkas novada Civilās aizsardzības komisijas loceklis, deputāts Aigars Roga aicina šajā sarežģītajā laikā cilvēkus saglabāt iekšējo mieru un neļauties panikai. Publicitātes foto.

Katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija ir izstrādājusi informatīvo bukletu par to, kā rīkoties krīzes situācijās “72 stundas”. Savukārt Valkas novada pašvaldībā 2021. gada 30. septembrī ir izveidota novada Civilās aizsardzības komisija, lai ārkārtas gadījumos, tostarp karadarbības laikā, sniegtu informatīvo un praktisko atbalstu civiliedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji ar informatīvo bukletu “72 stundas”, kas pieejams latviešu, krievu un angļu valodā, var iepazīties militāro ziņu interneta portālā sargs.lv. Tas ir pieejams arī Valkas novada mājaslapā valka.lv. To var lejupielādēt un saglabāt savā viedierīcē, lai nepieciešamības gadījumā to varētu pārlasīt un rīkoties, kā norādīts, kā arī pārliecināties par informācijas patiesumu. 

Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzsver, ka iedzīvotājiem ir jāsaglabā miers un veselais saprāts, bet vajadzības gadījumā jābūt gataviem rīkoties atbilstoši apstākļiem.

“Mums jāsaprot, ka Rietumu pasaule, tostarp Latvija, visus šos gadus esam dzīvojuši ilūzijās, ka kara nebūs un nekad nekas tāds vairs nevar atkārtoties. Nevaru pateikt, vai tā ir sakritība, bet 2021. gada nogalē Valkas novada Civilās aizsardzības komisija izgāja apmācību kopā ar zemessargiem un Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem. Visi zinām, kā jārīkojas, kad sākusies karadarbība vai kara darbības laikā. Zinām, kā informēt vietējos iedzīvotājus, kā evakuēt iedzīvotājus un mācību iestāžu iemītniekus. Diemžēl šajos miera laikos vairs nav saglabājušies bunkuri, kur karā slēpties no uzlidojumiem. Krievijas uzbrukums Ukrainai kārtējo reizi apliecina, ka Latvijai ir jāpiešķir vēl lielāks finansējums gan Zemessardzei, gan armijai un citām militārajām vajadzībām. Taču vēlreiz uzsveru, ka pašlaik Latvijai nav tieša kara apdraudējuma. Krievija visus savus spēkus koncentrējusi uz  Ukrainu, un, jāteic godīgi, krieviem ne pārāk labi klājas, tāpēc jāšaubās, vai viņi atvērs vēl vienu frontes līniju. Pašlaik Ukraina aizstāv arī Eiropu, tostarp Latviju, bet vēlreiz uzsveru, situācija var mainīties katru dienu. Latvija ir Krievijas tuvākie kaimiņi, tas arī jāatceras,” skaidro pašvaldības vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” sazinājās ar novada Civilās aizsardzības komisijas locekli Aigaru Rogu. Viņš atzina: “Komisijā visi esam kompetenti. Mums ir liels bonuss – teritoriāli esam mazs novads, tāpēc varam ātri reaģēt un paveikt lietas, kas nepieciešamas. Mums ir bijušas mācības, kurās apguvām visu, lai shematiski saprastu pareizo soļu gaitu. Pieļauju, ka daudzi cilvēki kritiskās situācijās apjūk, bet tas ir tikai normāli. Mēs zinām, kā pareizi reaģēt un vadlīnijas, uz kurām balstoties, varam rīkoties. Cilvēkiem ir jāsaglabā iekšējais miers, nav vajadzīgs veltīgi sevi tramdīt. Arī masu medijiem ir milzīgs spēks, lai cilvēkiem skaidrotu situāciju un aicinātu saglabāt mieru.”

UZZIŅAI

Valkas novada Civilās aizsardzības komisijas sastāvs:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Valkas novada pašvaldība)

komisijas priekšsēdētāja vietnieks Salvis Stepiņš (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests)

komisijas locekļi:

Ainārs Zābers (Valkas novada pašvaldība)
Gints Stālmeisters (Valkas novada pašvaldība)
Andris Gindra (Valkas novada pašvaldība)
Aigars Roga (Valkas novada pašvaldības deputāts)
Sandis Cipruss (Valsts robežsardze)
Aivars Gailis (SIA “Latvijas propāna gāze”)
Sergejs Majors (Valsts policija)
Valdis Šaicāns (Zvārtavas un Vijciema pagastu pārvalde)
Ligita Sīmane (Valkas pagasta pārvalde)
Pēteris Pētersons (Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalde)
Guntis Lošins (AS “Sadales tīkls”)
Jānis Batalauskis (SIA “Vidzemes slimnīca”)
Jānis Jaunslavietis (Valsts meža dienests)
Ingus Auziņš (Zemessardze)
Vija Kazaka (Valmieras reģionālā vides pārvalde)
Mārcis Ulmanis (Pārtikas veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvalde)
Ināra Berežaņina (Vidzemes reģionālais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.