Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ir iespēja papildināt novadpētniecības stenda klāstu

Foto: biblioteka.lv

Ērģemes bibliotēkā ir uzsākts darbs pie novadpētniecības stenda izveides par Ērģemes pagastu. Iedzīvotāji tiek laipni aicināti dalīties ar vēsturiskiem priekšmetiem. Tie var būt pasākumu afišas, pirmskara radio, produktu iepakojumi, karavīru piederumi un tamlīdzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīcijas priekšmetus var nogādāt pie bibliotēkas vadītājas Līgas Kondratjevas. Viņa arī apņēmusies piefiksēt stāstu par atnesto lietu un tās īpašnieku. Ja gadīsies kāds priekšmets, par kuru saimnieks pats nevarēs daudz pastāstīt, tiks prasīts padoms zinošākiem cilvēkiem, kas varētu kaut ko vairāk zināt par šādām vēstures liecībām. “Līdz šim bibliotēkā bijis vien neliels stends ar novadpētniecības materiāliem. To savulaik atstājis skolotājs Valters Beldavs no skolas muzeja krājumiem. Īpaši priecāsimies, ja kādam ir saglabājies kāds priekšmets ar stāstu par skolām, muižām, pienotavām, aizsargu un citām sabiedriskajām organizācijām.

Ceram, ka iedzīvotāji būs atsaucīgi. Būtiski, ka šeit vienviet būs apskatāmi novadpētniecības materiāli/priekšmeti, ka tie neaizies nebūtībā, jo daudziem mājās ir šādas lietas, kas gadiem tiek glabātas. Tās glabā stāstus par mūsu pagasta vēsturi, kas ir gana interesanta,” norāda L. Kondratjeva un min, ka novadpētniecības stendam tiks atvēlēta viena pietiekami plaša telpa no jaunās bibliotēkas mītnes telpām – kādreizējā bērnunama pirmajā stāvā, uz kurieni bibliotēka pārcelies jau šajā gadā. “Tas nozīmē, ka viss būs ērti apskatāms un atbilstoši iekārtots, jo novadpētniecības stenda izveidei talkā pagasta pārvalde ir piesaistījusi dizaineri, Latvijas Kara muzeja mākslinieci Ievu Lapiņu, kuras dzimtas saknes arī iestiepjas Omuļos. Viņa palīdzēs gan vizuāli iekārtot šo stendu, gan meklēs atbilstošākos risinājumus, kā pareizi atrādīt sabiedrībai šādu vēstures liecību,” skaidro L. Kondratjeva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.