Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tehnikumā informācijas dienā pulcējas interesenti no visas Latvijas

Foto: Guntis Viļums

21. aprīlī Smiltenes tehnikumā notika Informācijas diena, kas pulcēja simtiem jauniešu no visiem Latvijas novadiem. Notika meistarklases, iepazīstināšana ar skolas izglītības piedāvājumiem un mācību vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ne katrs jaunietis pēc devītās klases spēj precīzi pateikt, ko viņš vēlas mācīties tālāk. Tāpēc ciemiņiem visu Informācijas dienas laiku bija iespēja tikties ar tehnikuma karjeras konsultanti Mairu Kuprišu, kura, ņemot vērā katra intereses un talantus, palīdzēja labāk apzināties jomas, ar kurām viņš / viņa varētu saistīt savu nākotni.

Atšķirībā no citiem gadiem, kad nākamos audzēkņus pēc svinīgā pasākuma aicināja iepazīties tuvāk ar viņu izvēlēto mācību virzienu, šoreiz tehnikuma skolotāji un audzēkņi piedāvāja ekskursiju profesionālajā izglītībā par to, kā notiek mācību darbs visās Smiltenes tehnikuma mācību programmās. T.sk. pieaugušo izglītības jomā, ar kuru labprāt iepazinās līdzi atbraukušie audzēkņu vecāki.

“Smiltenes tehnikums šogad svin simtgadi. Esam skola ar senām tradīcijām un no sirds priecāsimies par ikvienu, kurš gatavs tās turpināt,”  klātesošos uzrunāja skolas direktors Andris Miezītis. “Pēdējo 10 gadu laikā ieguldīti 11 miljoni, lai jauniešiem nodrošinātu mūsdienīgu, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotu mācību vidi. Audzēkņi, sekmīgi mācoties, saņem līdz 150 eiro lielu stipendiju. Skolā ir padomāts arī par dažāda veida atbalstu jauniešiem, kuriem tas nepieciešams. Tehnikumam ir divas labiekārtotas, nesen rekonstruētas dienesta viesnīcas. Skolas ēdnīcā var paēst lētas un garšīgas pusdienas. Tehnikumam ir viena no Vidzemē plašākajām sporta zālēm, kur audzēkņi var trenēties dažādos sporta veidos. Ir ļoti daudzpusīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Vienīgais, ko gaidām no audzēkņiem – vēlmi nākt mācīties!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tehnikuma jaunā starptautisko projektu vadītāja, skolas absolvente Zane Jugbārde klātesošos iepazīstināja ar skolas audzēkņu plašajām prakses iespējām Spānijā, Maltā, Francijā, Austrijā, Itālijā, Islandē, Kanāriju salās un citur.

Skolas pašdarbības kolektīviem šī pēc pandēmijas bija pirmā iespēja uzstāties plašākai publikai. Savukārt nākamie audzēkņi iepazinās ar kolektīviem, kuros, mācoties tehnikumā, varēs attīstīt savus talantus – jauniešu deju kolektīvu “Amatnieki” (vadītāja Anda Kalniņa, koncertmeistars Juris Krūze), jaukto kori “Triole” (diriģente Baiba Žēbina, koncertmeistare Inga Strazdiņa), amatierteātri “Drami” (režisore Anita Bērziņa), vokāli instrumentālo ansambli (vadītājs Guntars Mednis) un deju kopu “Kristāls” (vadītāja Kristiāna Vincjuna).

Daudzu skatītāju acīs bija patiesa prieka un aizkustinājuma asaras, jo tā bija sirds saruna ar sirdi. Ilggadējais veterināro priekšmetu skolotājs Ēvalds Apīnis jaunajiem kolēģiem reiz stāstīja par tehnikuma garu, kas šeit valdījis jau no senseniem laikiem un kopā ar pagātnes cilvēku labajiem darbiem ir klātesošs joprojām, dodot spēku un gudrību jaunajām paaudzēm pārdzīvot arī visgrūtākos laikos. Jo ne jau tikai grāmatu un profesionālās zināšanas šeit nāk smelties jaunieši. Tā ir dzīves skola, kuru daudzi no viņiem atceras visu turpmāko mūžu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ko audzēkņi, viesojoties Smiltenes tehnikumā, novērtēja visaugstāk? – Daudzveidīgos izglītības piedāvājumus, sirsnību, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkoto skolas materiālo bāzi, skaisto un sakārtoto vidi, prakses iespējas ārzemēs, labiekārtotās dienesta viesnīcas, iespēju lēti un garšīgi paēst skolas ēdnīcā, kā arī radoši pavadīt brīvo laiku.

Ikviens, kurš vēlējās atbraukt vai atnākt, bet šodien netika, Smiltenes tehnikumu var apmeklēt arī citā, sev vēlamā laikā, iepriekš sazinoties ar skolas pārstāvjiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.