Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Inficēto gultas piepildās ātri

Vidzemes slimnīca Valmierā atsākusi uzņemt “Covid-19” pacientus. Terapijas nodaļas 1 virsmāsa Sanita Groskopfa (no kreisās) ar topošo ārsti Veroniku Eunapu plāno pacientu izvietošanu. Publicitātes foto

Sākot no 6. septembra, Vidzemes slimnīca Valmierā atkal uzņem Covid-19 pacientus. Viņiem paredzētās gultas piepildās ātri, “Ziemeļlatvijai” atzīst  slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajās trīs dienās Vidzemes slimnīca uzņēma 12 pacientus, no kuriem neviens nebija vakcinējies pret Covid-19.

Mediķi vakcinējas, redzot slimnīcā notiekošo

Līdz aizvadītās nedēļas nogalei slimnīcā ievietoto Covid-19 pacientu skaits bija pieaudzis līdz 24  cilvēkiem. Trīs no viņiem ir vakcinēti, bet līdz šim nevienam nav smaga slimības gaita, informē Benita Brila, Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties Covid-19 jaunajam vilnim, Vidzemes slimnīca veikusi virkni pasākumu un tehnoloģisku jaunievedumu, lai atkal varētu uzņemt un ārstēt ar šo vīrusu inficētos. Viena no terapijas nodaļām pārprofilēta par Covid-19  inficēto pacientu nodaļu ar 27 gultas vietām. Intensīvās terapijas nodaļā trīs gultas paredzētas pacientiem ar smagu slimības gaitu.  

Ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa piebilst, ka šī gada laikā Vidzemes slimnīcā strādājošie ir ieguvuši  papildu informāciju un izpratni par Covid-19 slimības raksturu un ārstēšanas metodēm,   kā arī papildinājuši jau 2020. gadā iegādāto iekārtu un aprīkojuma klāstu tieši Covid-19 inficēto pacientu diagnostikai, ārstēšanai un aprūpei. 

Ir saņemtas vēl sešas plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas, iegādātas 32 ierīces dozētai medikamentu ievadīšanai un viena nieru aizstājterapijas iekārta. Slimnīcas laboratorijā pieejams analizators ātro jeb automatizēto PĶR Covid-19 testu veikšanai, kas aptuveni 40 minūšu laikā sniedz atbildi – cilvēks ir vai nav inficējies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inga Ozoliņa uzsver, ka veiksmīgai darba organizācijai noteikti palīdzēs Vidzemes slimnīcas darbinieku atbildīgā attieksme jautājumā par vakcinēšanos pret Covid-19. Lai mazinātu gan pašu saslimšanas, gan negribētas pacientu inficēšanas riskus, līdz 15. septembrim pilnībā vakcināciju pabeiguši 88 procenti darbinieku, pārsvarā ārstniecības personas.

Jautājumā par vakcinēšanos pret Covid-19 Vidzemes slimnīcas darbinieki, kuri savām acīm redzējuši saslimušo ilgstošo ārstēšanos un grūto atlabšanu, nav diskutējuši – vakcinēties vai ne. Vakcinācija bijusi pašsaprotama, jo, strādājot ārstniecības iestādē, tā ir atbildība pret pacientiem un kolēģiem, kā arī rūpes par paša veselību. Vakcinējoties cilvēks izdara maksimāli iespējamo, lai inficēšanās gadījumā nenonāktu intensīvās terapijas nodaļā un nekļūtu par augsta riska pacientu. 

Tādiem pacientiem ir nepieciešama nepārtraukta ārsta anesteziologa-reanimatologa uzraudzība, jo  šo slimnieku stāvoklis var pasliktināties un kļūt kritisks minūšu laikā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nevakcinētā bezatbildības dēļ cieš vakcinētais

Inga Ozoliņa skaidro, ka anesteziologam jāuzrauga smagi slimā pacienta veselības stāvoklis un operatīvi jāreaģē uz izmaiņām, kas var būt ar letālu iznākumu, bet anesteziologu Vidzemes slimnīcā ir tik, cik viņu ir. 

“Lai varētu nodrošināt Covid-19 smago pacientu nepārtrauktu uzraudzību, ir jāsamazina to anesteziologu skaits, kuri var nodrošināt operāciju norisi. Tas nozīmē plānveida operāciju atcelšanu, bet, kā zināms, ir valsts apmaksātas operācijas, uz kurām cilvēki gaida mēnešiem un pat gadiem ilgi. Operācijai gatavojoties, cilvēks vakcinējas pret Covid-19, bet te viņam paziņo, ka plānveida operācija diemžēl tiek atcelta uz nezināmu laiku, jo saistībā ar Covid-19 inficēto, īpaši smagi slimojošo pacientu skaita pieaugumu nepietiek anesteziologu. Nevakcinējies pacients nedēļām un pat mēnešiem uzturas intensīvās terapijas palātā, piesaistot anesteziologus. Tātad nevakcinētā cilvēka attieksmes un bezatbildības dēļ cieš vakcinētais, laikus nesaņemot nepieciešamo operāciju vai izmeklējumu. Mums ir zvanījis smagi slima pacienta piederīgais un taujājis, kā tas var būt, ka slimnieku diezgan labā stāvoklī  aizveda uz slimnīcu, bet tagad saka, ka viņam kļūstot tikai sliktāk. Kad jautāju, kāpēc nevakcinējāties, atbild, – “mēs nolēmām paskatīties, pagaidīt”. Bet ko vēl skatīties un gaidīt, ja pacientam jau 86 gadi? Taisnība, vakcinēšanās ne vienmēr pasargā no saslimšanas, taču tā var novērst smagu slimības gaitu intensīvās terapijas nodaļā,” uzsver Inga Ozoliņa.

Materiāls tapis sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.