Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

In Memoriam: Ausma Ieva Zeibote

No personīgā arhīva

Pār lieliem tīrumiem ceļš vijies,
Nu klusā takā solis mieru rod.
(A. Balodis)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

22. februārī 77 gadu vecumā pa Mūžības ceļu ir aizgājusi pensionētā Smiltenes novada speciālās pamatskolas skolotāja
AUSMA IEVA ZEIBOTE
(26.04.1946.–22.02.2024.)

Ausma bērnības septiņus gadus pavadīja izsūtījumā Sibīrijā. Viņu kā divgadīgu bērnu kopā ar 70 gadus veco omīti 1949. gada martā no mājām Saldū aizveda uz dzelzceļa staciju, iesēdināja lopu vagonā un izsūtīja no Latvijas. Tūlīt pat, paši piesakoties (jo tajā brīdi, kad savāca bērnu ar vecmammu, vecāki nebija mājās), abām pievienojās Ausmas vecāki. Kad Ausmai bija deviņi gadi, ģimene atgriezās Latvijā. Dzīve Ausmu nav lutinājusi, bet viņa ar savu optimismu un neizmērojamo enerģiju vienmēr spējusi tikt pāri visām likstām.

Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā Ausma apguva šuvējas – modelētājas profesiju, bet vēlāk sekoja vēl kādam savas dzīves aicinājumam un Liepājas Pedagoģiskajā institūtā ieguva logopēdes izglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas darba gaitas Ausma uzsāka 1966. gadā Palsmanes palīgskolā (tagad Smiltenes novada speciālā pamatskola), kur arī nostrādāja līdz pat 2019. gada 31. augustam par rokdarbu skolotāju un vēlāk arī logopēdi. Ikviens skolēns Ausmu atcerēsies kā radošu, izdomās bagātu skolotāju. Daudzus gadus ar izciliem panākumiem tika apmeklētas modes skates Lielplatonē. Arī logopēdija Ausmai bija dzīves lielā aizraušanās. Katrā viņas solī varēja redzēt, ka viņa mīl to, ko dara. Neskaitāmi bērni logopēdijas nodarbībās ar Ausmas palīdzību pilnveidoja runas un valodas attīstību. Ilgus gadus Ausma strādāja gan Valkas, gan Smiltenes novadu medicīniski pedagoģiskajās komisijās.

Viņas lielākais prieks, protams, dzīvē vienmēr ir bijuši bērni – dēli Gatis, Guntis un Uģis un meitas Silvija un Rita. Ausmas radošums un darba mīlestība bija redzama arī mājas “Kaktiņi” pagalmā, kas vienmēr priecēja ikvienu Palsmanes pagasta iedzīvotāju.

Ausmas brīvā laika aizraušanās vienmēr ir bijuši rokdarbi, kulinārija un ceļošana, kā arī neizmērojamā mīlestība pret dzīvniekiem. Viņai vienmēr patika būt sabiedrībā un kustībā. Daudzus gadus papildināja Palsmanes pagasta līnijdejotāju rindas, kur ne vien aktīvi dejoja, bet arī labprāt šuva tērpus dejotājām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolēģi un skolēni Ausmu vienmēr atcerēsies kā stipru, gaišu, optimistisku, radošu, izpalīdzīgu, darbu mīlošu, dzīvespriecīgu un sirsnīgu cilvēku.

Smiltenes novada speciālās pamatskolas kolektīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.