Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ilze Vergina iegūst Saeimas deputātes mandātu

No vakardienas, 15. decembra, 14. Saeimas deputātes pienākumus pēc svinīgā zvēresta nodošanas sākusi pildīt  smilteniete, līdzšinējā Smiltenes novada pašvaldības deputāte un Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina (“Jaunā Vienotība”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 14. decembrī, nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektus par 14. Saeimas deputāta mandāta apstiprināšanu uz laiku 14 deputātiem, viņu vidū arī Ilzei Verginai.

Izmaiņas Saeimas sastāvā ir nepieciešamas, jo deputāts Krišjānis Kariņš noliek mandātu uz laiku, kamēr pildīs Ministru prezidenta amata pienākumus (Ilzei Verginai ir viņa mandāts – redakcijas piezīme), bet 13 deputāti savu mandātu noliek uz laiku, kamēr pildīs ministru pienākumus Krišjāņa Kariņa vadītajā valdībā, informē Saeimas Preses dienests.

14. Saeimā Ilze Vergina darbosies Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Publisko izdevumu un revīzijas komisijā. Viņai jau ir pieredze darbā parlamentā, ko ieguva kā 10. Saeimas deputāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apzinos, ka tas (Saeimas deputāta pienākumu pildīšana – redakcijas piezīme) ir liels izaicinājums man un cilvēkiem, kuri man apkārt, bet šajā brīdī tas ir jādara. Mana pārliecība, kāpēc eju uz Saeimu, ir tāda, ka izglītībā ir ļoti daudz problēmu, kas jārisina. Ļoti ceru, ka kopā ar kolēģiem, kuri ir profesionāļi šajā nozarē, tas izdosies,” “Ziemeļlatvijai” atzīst Ilze Vergina.

Sākot pildīt 14. Saeimas deputātes pienākumus, Ilze Vergina uz šo laiku noliek savas Smiltenes novada deputātes pilnvaras. Smiltenes novada Vēlēšanu komisija lemj par deputātu, kurš stājas Ilzes Verginas vietā. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere apliecina, ka uzaicinājums tiks izteikts Ilutai Apinei, Apes pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” vadītājai, kura pašvaldības vēlēšanās startēja “Jaunās Vienotības” sarakstā un palika nākamā aiz svītras aiz Ilzes Verginas. Ilutas Apines kā Smiltenes novada deputātes pilnvaras tiks apstiprinātas nākamajā domes sēdē decembra nogalē. 

Par to, kas pildīs Smiltenes vidusskolas direktores amata pienākumus laikā, kamēr Ilze Vergina būs 14. Saeimas deputāte, Smiltenes novada pašvaldība vēl nav lēmusi, jo vēl nav saņemts Ilzes Verginas iesniegums, vakar, 15. decembrī, “Ziemeļlatviju” informēja Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos Astrīda Harju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Domāju, ka  līdz šī mācību gada beigām nez vai izsludināsim vakanci uz šo amatu. Ir apsveicami, ja skolas direktore savā kolektīvā redz cilvēkus, kuri varētu būt direktores pienākumu izpildītāji,” to, kā vienu no variantiem pieļauj Astrīda Harju.

Jāpiebilst, ka atbilstoši likumam “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”  pedagogs ir viena no profesijām, kas var savienot amatus, ja tas nerada interešu konfliktu, nav pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitē valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.