Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijas valdība apstiprina griestus elektrības un gāzes cenām mājsaimniecībām

Igaunijas valdība otrdien apstiprināja griestu noteikšanu elektrības un gāzes cenām mājsaimniecībām, kā arī elektrības sadales tīkla maksas atcelšanu uzņēmumiem, tādējādi cenšoties mazināt enerģijas cenu kāpuma negatīvo ietekmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šie atvieglojumi, par kuriem pagājušajā nedēļā vienojās valdošās koalīcijas partijas, būs spēkā no janvāra līdz martam.

Reformu  partija un Centra partija pēc vairāku dienu sarunām ceturtdien vienojās par pasākumu paketi, kuru veido trīs daļas.

Pirmā no tām ir elektrības cenas griesti 12 centi par kilovatstundu mājsaimniecībām par patērēto elektroenerģiju līdz 650 kilovatstundām mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nozīmē, ka rēķina daļu, kur biržas cena vai fiksētā līguma cena pārsniedz 12 centus par kilovatstundu, apmaksās Igaunijas valsts. Mājsaimniecībām nav jāiesniedz papildu pieteikums atbalstam, jo rēķinā, ko klients saņems no elektrības pārdevēja, summa, kas pārsniedz noteiktos griestus, jau būs atskaitīta.

Otrā atbalsta pasākumu daļa paredz noteikt griestus gāzes cenām mājsaimniecībām 65 eiro par megavatstundu. Valsts pilnībā apmaksās rēķina daļu, kas pārsniedz noteiktos cenas griestus, par patēriņu, kas nepārsniedz 2,75 megavatstundas mēnesī.

Trešais pasākums ir 100% elektrības sadales tīkla maksas segšana uzņēmumiem no janvāra līdz martam. Līdz šim sadales tīkla maksas atlaide bija 50%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsta pasākumos paredzētās atlaides būs iekļautas jau rēķinos par janvārī saņemtajiem pakalpojumiem.

Šie atbalsta pasākumi valstij izmaksās vairāk nekā 70 miljonus eiro, kas tiks ņemti no valdības rezervēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.