Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijas policija uz laiku aizliedz pulcēšanos ar naidīgas simbolikas izmantošanu

Saistībā ar iespējamu cilvēku pulcēšanos tā dēvētās Bronzas nakts gadadienā un 9.maijā, kad Krievijā svin Padomju Savienības uzvaru pār nacistisko Vāciju, Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments nolēmis no 26.aprīļa līdz 10.maijam aizliegt publisku pulcēšanos, kurā var kūdīt uz naidu un tiek izmantota agresora simbolika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā pasaules karā kritušo pieminēšana nav aizliegta, bet to nedrīkst izmantot vardarbības un naida kurināšanai. Arī šogad 9.maijā kritušos varēs pieminēt ar ziedu un sveču nolikšanu kapsētās.

Lai izvairītos no provokācijām, Igaunijas policija aizliegusi publiskus pasākumus saistībā ar 9.maija svinībām un militāru simbolu izmantošanu tajās. Aizliegums attiecas, piemēram, uz Padomju Savienības un Krievijas karogu, Georga lenti un PSRS armijas formastērpu. Aizliegums tiks attiecināts uz Tallinu un Harju apriņķi, kā arī Austrumviru apriņķi, bet nepieciešamības gadījumā to varēs paplašināt uz visu Igaunijas teritoriju.

“Igaunijas valsts līdz šim iecietīgi izturējusies pret 9.maija pasākumiem, tomēr Krievijas pašreizējā rīcība Ukrainā izslēdz iespējamību, ka Igaunijā varētu notikt publiski pasākumi atbalsta agresorvalstij paušanai un kara simbolikas izrādīšanai,” sacījis Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta ģenerāldirektors Elmārs Vahers, kurš piebilda, ka policija tajā dienā strādās pastiprinātā režīmā, noņemot visus šādus simbolus, reaģējot uz pārkāpumiem un nepieciešamības gadījumā aizturot pārkāpējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizliegums būs spēkā līdz 10.maijam, bet to ir iespējams pagarināt, jo naidīgu pazīšanās zīmju atrašanās publiskajā telpā nav pieņemama arī citos laikos, teica policijas priekšnieks. Vahers stāstīja, ka līdz šīm galvenokārt policijas darbinieki veic pārrunas ar naidīgas simbolikas izmantotājiem un lūdz to noņemt, bet “tuvojoties 9.maijam, esam gatavi rīkoties stingrāk pret tiem, kas izmanto naidīgus simbolus, un sāksim procesuālās darbības”.

Naktī uz 2007.gada 27.aprīli Igaunijas galvaspilsētas centrā, Tenismegi pakalnā, tika demontēts piemineklis Otrajā pasaules karā kritušajiem padomju karavīriem jeb tā sauktais Bronzas kareivis. Vēlāk tas tika novietots Tallinas Karavīru kapsētā. Toreiz divas naktis ilgušajos krievvalodīgo jauniešu nemieros gāja bojā viens cilvēks – Krievijas pilsonis Dmitrijs Gaņins, bet 1200 tika aizturēti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.