Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijas iekšlietu ministrs: Neviens negrasās slēgt robežu ar Latviju

Robeža starp Igauniju un Latviju netiks slēgta, Latvijas vēstniecei Tallinā Kristīnei Našeniecei apliecinājis Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šorīt ar mums sazinājās Latvijas vēstniece Kristīne Našeniece, paužot vēlmi pēc iespējas ātrāk sazināties. Tikšanās temats bija dažādie signāli un ārlietu ministra ierosinājums atjaunot robežkontroli uz Igaunijas un Latvijas robežas. Es apliecināju vēstniecei, ka runa ir par politisku diskusiju un neviens negrasās slēgt robežu,” Lēnemetss rakstīja sociālās saziņas vietnēs.

Kā viņš uzsvēra, Igaunijai ir veiksmīga sadarbība ar Latvijas robežsargiem. “Mēs uzticamies viņu profesionalitātei, un, ja veidosim reālus plānus, tad noteikti informēsim par to savus dienvidu kaimiņus un daudzpusīgi ar viņiem sadarbosimies,” solīja Igaunijas ārlietu ministrs.

Īsās, bet saturīgās tikšanās laikā Igaunijas iekšlietu ministrs un Latvijas vēstniece pārrunājuši arī palīdzību Ukrainas kara bēgļiem un to, kad un kādā veidā vajadzētu lūgt palīdzību citiem partneriem Eiropas Savienībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pauda pārliecību, ka uz Šengenas zonas iekšējām robežām vajadzētu atjaunot kontroli, lai iegūtu informāciju par ārvalstniekiem, kas īslaicīgi uzturas valstī.

Savukārt iekšlietu ministrs Lēnemetss brīdināja, ka tas nozīmētu vājāku kontroli uz valsts austrumu robežas, turklāt tiesībsargājošo institūciju vērtējumā robežkontroles atjaunošana nav nepieciešama.

“Ārlietu ministrija ir pārliecināta, ka mums ir nepieciešama spēcīgāka kontrole un lielāka skaidrība,” Reinsalu ceturtdien paziņoja, piebilstot, ka “Igaunijas teritorijā ir ieradušies vairāk nekā 100 000 Ukrainas pilsoņu, un mums ir skaidri jāzina, kur šie cilvēki ir”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informēja Reinsalu, Igaunijas Ārlietu ministrija uzskata, ka valstī ir jāievieš obligātā ārvalstnieku reģistrācija.

Iekšlietu ministrs Lēnemetss gan iebilda, ka valsts pietiekami labi zina informāciju par cilvēkiem, kas uzturas Igaunijā un neviena no Igaunijas tiesībsargājošāajām institūcijām neuzskata, ka ir jāatjauno kontrole Šengenas zonas iekšienē.

Vienlaikus iekšlietu ministrs atzina, ka Igaunijā turpina ierasties bēgļi no Ukrainas un Eiropai vajadzētu sākt runāt par bēgļu pārvietošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.