Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunija veido nacionālos labības krājumus

Foto: pixabay.com

Igaunijas Krājumu aģentūra līdz gada nogalei nokomplektēs nacionālos labības krājumus, kā arī tās rezervēs ir gatavā pārtika, lai ikvienam Igaunijas iedzīvotājam pietiktu vienai nedēļai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras valdes loceklis Prīts Plompū informēja, ka labības krājumu izveidi paredz parlamenta šoruden pieņemtais valsts papildbudžets. Tiek pieļauts, ka karš Ukrainā var izraisīt globālu labības krīzi, ja eksports no Ukrainas tiktu bloķēts.

Viņš teica, ka pašlaik tirgus situācija ir uzskatāma par apmierinošu, tomēr tāpat nolemts veidot krājumus.

Drīzumā noslēgsies Igaunijas Krājumu aģentūras izsludinātais iepirkuma konkurss un tiks parakstīts līgums ar labības piegādātāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Igaunija nokuļ vairāk labības nekā patērē.

Stratēģiskās rezerves tiek veidotas laika posmam no gada sākuma līdz jaunajai ražai. Rezervju mērķis ir izvairīties, ka deficīta dēļ tirgus apstākļos labība tiek pārdota par augstu cenu, atstājot Igaunijas apcirkņus tukšus.

Labības rezerves nenozīmē to uzglabāšanu valsts īpašumā, bet gan līgumu, kas paredz, ka piegādātājam ir nepieciešamais daudzums rezervē un Igaunijai ir iespēja to nepieciešamības gadījumā saņemt.

Pēc līdzīga principa piegādātāji glabā arī Igaunijas gatavās pārtikas rezerves, ar kurām varētu nodrošināt nedēļas iztiku ikvienam valsts iedzīvotājam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.