Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunija svin dzimšanas dienu

Foro: fotorecurso.com

Šodien, 24. februārī, Igaunija svin savu 105. dzimšanas dienu. No 1917. līdz 1920. gadam Igaunijas tauta sīvās cīņās izcīnīja neatkarību no Krievijas impērijas. Par nozīmīgāko dienu šajā laikā tiek uzskatīta 1918. gada 24. februāris, kad Igaunija pasludināja savu valstisko neatkarību, tāpēc šī diena tiek atzīmēta kā Igaunijas neatkarības svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Republikas dzimšanas dienas priekšvakarā ar valsts apbalvojumiem tika pagodināti Igaunijas iedzīvotāji, kuri ar savu darbu un atdevi ir palīdzējuši padarīt republikas dzīvi labāku, kā arī Igaunijas draugi, kas devuši ieguldījumu Igaunijas attīstībā, starpvalstu sadarbībā.

24. februāra rītā Garā Hermaņa tornī notiks valsts karoga svinīgā pacelšana, pēcāk Brīvības laukumā notiks tradicionālā Igaunijas Republikas gadadienas parāde. Valsts prezidents Alans Karis rīkos publisku pieņemšanu un svinīgu koncertu Igaunijas Nacionālās operas koncertzālē. Šī būs pirmā reize, kad viņš rīkos pieņemšanu pilnā apjomā, jo iepriekšējos trīs gadus šis pasākums tika atcelts pandēmijas dēļ.

Šogad pasākumiem būs drūmāks tonis, jo 24. februārī aprit arī gads, kopš Krievija uzsāka karu pret Ukrainu.

Sveicam mūsu kaimiņus igauņus valsts dzimšanas dienā, novēlot – saules mūžu Igaunijai! Elagu Eesti!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.