Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iestājoties gada tumšajam laikam, LDz aktīvi informēs sabiedrību par drošību dzelzceļa tuvumā

Līdz ar gada tumšā laika iestāšanos, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) sāk īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!”, lai ikvienu Latvijas iedzīvotāju aicinātu būt uzmanīgam un vērīgam dzelzceļa sliežu tuvumā. Turklāt, ņemot vērā uz dzelzceļa notikušo nelaimes gadījumu skaitu, kas šī gada desmit mēnešos jau pārsniedz pagājušā gada līmeni, atgādināt par drošību dzelzceļa tuvumā laikā, kad rudenīgi laikapstākļi mēdz traucēt saglabāt modrību un piesardzību, ir īpaši aktuāli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Drošība bija, ir un būs “Latvijas dzelzceļa” prioritāte, tāpēc mēs regulāri informējam par drošības jautājumiem gan bērnus un jauniešus, gan sabiedrību kopumā. Vienlaikus jāsecina, ka lai gan nelaimes gadījumu uz un pie sliežu ceļiem skaits gadu griezumā pakāpeniski samazinās, tomēr mums ir jāturpina iesāktais darbs,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, piebilstot, ka ar kampaņas informatīvajiem materiāliem LDz ar skaudru uzrunu vēlas atgādināt, cik nopietnas sekas ir vienam nevērīgam mirklim dzelzceļa tuvumā. 

LDz kampaņu iesāks ar publisku drošības lekciju “Neesi pārbrauktuve! Nopauzē pie dzelzceļa. Kas jāzina un kā jāuzvedas dzelzceļa tuvumā”, kas notiks 28. oktobrī un kuru ikviens interesents ir aicināts skatīties tiešsaistē LDz “Facebook” lapā. Lekcijā LDz eksperti iepazīstinās ne tikai ar būtiskākajiem drošības noteikumiem, kas jāievēro, atrodoties dzelzceļa sliežu tuvumā, bet arī ar patiesiem cilvēkstāstiem par to, kas notiek, ja minimālie drošības pasākumi netiek ievēroti.

Saskaņā ar LDz informāciju, pērn kopumā uz dzelzceļa notika 13 nelaimes gadījumi, no kuriem deviņi beidzās ar dzīvības izdzišanu, bet četri – ar nopietnām traumām. Savukārt šī gada desmit mēnešos ir notikuši 14 nelaimes gadījumi, no kuriem desmit ir beigušies ar letālām sekām, savukārt četri – ar nopietnām traumām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iespējami plašākai sabiedrības daļai atgādinātu par drošību dzelzceļa tuvumā un sekām gadījumos, ja drošības jautājumi netiek ievēroti, LDz izvietos informatīvos materiālus gan televīzijās, radio, sociālajos tīklos, gan arī pilsētvidē – daudzstāvu ēku liftos. Vienlaikus visa aktuālā informācija ir izvietota arī LDz tīmekļa vietnē www.dzirdiredzidzivo.lv.

Informāciju sagatavoja: VAS “Latvijas dzelzceļš” ārējās komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.