Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ieskatīsies 18.gadsimta Smiltenē

Šo piektdien, 23. septembrī, pulksten 13 Smiltenes kultūras centra mazajā zālē tiks atklātas divas izstādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas ilustrē 18. gadsimta notikumus ne tikai Smiltenē, bet arī Latvijas teritorijā kopumā, informē Ieva Miķe, Smiltenes novada muzeja vadītāja.

Smiltenes novada muzeja veidotā izstāde “Smiltene 18. gadsimtā un Jakobs Lange” iepazīstina ar Smiltenes draudzes novada vēsturi sava laika sociālekonomisko un politisko procesu kontekstā, akcentējot Smiltenes mācītāja un valodnieka Jakoba Langes ieguldījumu leksikogrāfijā, latviešu kultūras izpētē un dokumentēšanā. Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas ceļojošā izstāde “Johana Kristofa Broces (1742–1823) devums Latvijas novadpētniecībā: Livonijas zīmējumu un aprakstu kolekcija LU Akadēmiskajā bibliotēkā” akcentē LU Akadēmiskās bibliotēkas veikto nozīmīgo darbu pedagoga un novadpētnieka J. K. Broces kolekcijas popularizēšanā.

Johana Kristofa Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekcijas unikalitāte ir daudzpusīgās un visaptverošās vēsturiskās liecības, kurās ar lielu precizitāti attēloti apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāji, dažādas tehniskās ierīces, ģerboņi, zīmogi un monētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāžu atklāšanā ar stāstījumu par J. K. Broces devumu Latvijas novadpētniecībā uzstāsies LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere.

Lekciju “Viena lappuse Smiltenes draudzes vēstures grāmatā, 18. gs. rakstīta” lasīs LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Ginta Pērle-Sīle.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.