Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ieskatīsies grāmatā “Viņi bija tur…”

Smilteniete Laima Klāva ir seniore ar radošiem vaļaspriekiem, viņa glezno un arī raksta, apkopojot Brantu pagasta iedzīvotāju atmiņas par izsūtījuma laiku Sibīrijā (attēlā – Laima savu gleznu izstādes atklāšanā Smiltenē). Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes bibliotēka ceturtdien, 24. februārī, pulksten 16 aicina uz tikšanos ar novadnieci, grāmatas “Viņi bija tur…” autori Laimu Klāvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata “Viņi bija tur…” veltīta Latvijas simtgadei. Tajā ir apkopotas Brantu pagasta iedzīvotāju atmiņas par 1941. gada un 1949. gada represijām, par izsūtījumā Sibīrijā izjusto un pārdzīvoto.

Veidojot atmiņu stāstus par Sibīrijā pavadīto laiku, izmantoti arī agrāk publicētie materiāli. Izsūtīto ģimeņu sadzīves apstākļu raksturošanai izmantoti Valmieras zonālajā valsts arhīvā atrastie materiāli. “Izdevums ir Laimas cieņas apliecinājums dvēselē stiprajiem, kuri izdzīvoja, kā arī tiem, kuri nepārnāca. Grāmatā spilgti atklājas lielvalsts agresīvie mērķi iznīcināt mazākās tautas smagā darbā un necilvēciskos apstākļos,” teic Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre Aira Stūre.

Smilteniete Laima  Klāva ir bijusī Smiltenes tehnikuma tūrisma un viesnīcu servisa mācību programmas skolotāja, šobrīd – seniore. Jau rakstījām, ka viņas vaļasprieks ir gleznošana, ceļošana un puķu audzēšana. Pēdējo 10 gadu laikā seniore arī pievērsusies Brantu pagasta vēstures izzināšanai.

Tikšanās ar Laimu Klāvu 24. februārī notiks Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Gaujas ielā 1, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc  bibliotēka interesentus lūdz pieteikties līdz 23. februārim (ieskaitot), zvanot uz tālruni 64773030 vai 26449145.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.