Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iesaistīs iedzīvotājus vērtību radīšanā

Vikipedija

Par Raunas cilvēku radošumu uzņems filmu. Palsmanē pētīs kāzu godus. Smiltenes pagastā atkal sadziedāsies “Ilgās”. Smiltenes novada iedzīvotājiem mācīs spēlēt kokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie ir četri projekti, kuru īstenošanai līdzfinansējumu piešķīrusi Smiltenes novada pašvaldība.

Ne tikai tērēs, bet arī līdzdarbosies

Domes sēdē deputāti apstiprināja 2. kārtas rezultātus projektu līdzfinansēšanas konkursā par Smiltenes novada kultūras, sabiedriski nozīmīgu vai izglītojošu aktivitāšu atbalstīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība saņēma pavisam 10 projektu iesniegumus, no tiem atbalstītas četras ieceres. Atbalstāmo ieceru finansējuma summa šajā projekta kārtā ir 7158,84 eiro.

Konkursa norisi koordinēja Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde. Pārvaldes vadītāja Velga Mālkalne sarunā ar “Ziemeļlatviju” skaidro, ka šis finansējums nav tik pietiekams, lai pašvaldība varētu atbalstīt vairāk projektu.

“Vērtēšanas komisijai bija svarīgi atbalstīt tos projektus, kas piedāvā vietējai kopienai līdzdarbošanos, – ne tikai tērēt produktu, bet radīt produktu kopā. Ir ļoti labi, ka mūsu novadā ir šādas biedrības vai nodibinājumi, kas par to domā un rūpējas. Tas ir jānovērtē, jo tas ir papildu pienesums vietējām kopienām un tām aktivitātēm, ko piedāvā pašvaldības iestādes, piemēram, kultūrā vai sportā,” stāsta Velga Mālkalne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no atbalstītajiem projektiem ir “Raunas radošās darbnīcas un Raunas kopienu reprezentējošā filma”, to īstenos biedrība “Reģionālās izglītības un atbalsta biedrība”.

Smiltenes novada pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums šim projektam ir 2000 eiro. Tajā plānots Raunas pagasta iedzīvotājiem sarīkot skaņu rīku, Raunas kultūrvēsturiskā kulinārijas mantojuma, puzuru veidošanas un Ziemassvētku masku izgatavošanas darbnīcas. Tiks rīkots masku gājiens pa Raunu. To visu vainagos Raunas kopienu reprezentējošas videofilmas izveide. Ar šī projekta palīdzību tā iesniedzēji vēlas aktivizēt Raunas kopienu, veicinot tās saliedēšanos.

Atbalstīts ir arī smiltenietes, mūziķes Madaras Kalniņas projekts “Ģimenes dienas koncerts un radošas darbnīcas 2024. gada maijā”. Tam paredzēts pašvaldības līdzfinansējums 1358,92 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā gada 15. maijā Madara Kalniņa aicinās Smiltenes pagasta “Ilgās” visu paaudžu interesentus uz pasākumu ar dažādām radošām darbnīcām un koncertu, kurā uzstāsies Smiltenes kultūras centra jauktais koris “LidoJums”. Sarīkojuma iecere ir veicināt pasākuma apmeklētāju saliedēšanos, svinēt Ģimenes dienu un popularizēt kordziedāšanas tradīcijas.

Gaida jaunas idejas

Palsmanes pagasta biedrība “Māsas Veronikas” īstenos ideju “Kāzas Palsmanē”. Pašvaldība šim projektam piešķirs līdzfinansējumu 1387,10 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība rīkos pasākumu, kura mērķis ir aktualizēt tradicionālos kāzu godus un tautasdziesmu mantojumu, kas ievākts ne tikai Palsmanē, bet arī plašāk Smiltenes novadā. Interesentiem būs arī iespēja uzzināt vairāk par tradīcijām un kultūrvēsturiskiem faktiem par kāzu svinēšanu dažādos laikos. Projektā tiks popularizēts Smiltenes novada kultūrvēsturiskais mantojums.

Biedrība “Smiltenei un Latvijai” saņēmusi atbalstu ieceres “Tradicionālās kokles spēles apguves pro­gramma un koncerts” īstenošanai. Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējums šim projektam ir 2000 eiro.

Dalībniekiem ar nelielām priekšzināšanām kokles spēlē tiks organizēts meistarklašu cikls, lai viņi padziļinātāk apgūtu sešu etnogrāfisko kokļu spēli. Ir plānots sagatavot koncertprogrammu, kurā iekļautas Vidzemē un Smiltenes novadā pierakstītas dziesmas un melodijas. Ar projekta palīdzību plānots rosināt sabiedrību apgūt tradicionālās kokles spēli, kā arī popularizēt Smiltenes novada kultūrvēsturisko mantojumu – dziesmas un melodijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība aicina nevalstiskās organizācijas arī turpmāk izmantot līdzfinansēšanas projektu iespējas Smiltenes novadā, lai īstenotu iedzīvotājiem un kopienām vērtīgas idejas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.