Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iepazīst Valkas novada veiksmes stāstus

Aizvadītajā piektdienā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jauniešus kopā ar projekta vadītājām Līgu Lāci-Jerumu (trešā no labās) un Vinetu Skutāni petanka spēlē apmācīja viena no Latvijā labākajām spēlētājām, ērģemiete Lelde Stūre. FOTO: INGA KARPOVA

Vēl pirms jaunā mācību gada sākuma Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņi kopā ar pedagogiem turpina programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekta “Es arī varu un zinu!” aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā piektdienā jaunieši kopā ar projekta vadītājām – skolotājām Līgu Lāci-Jerumu un Vinetu Skutāni – devās braucienā uz Ērģemes un Kārķu pagastiem. Ērģemē jaunieši apskatīja vienu no divām Latvijā telpās esošajām petanka hallēm, kur petanka spēles lietpratējas, Latvijas čempiones un citu augstu titulu ieguvējas Leldes Stūres vadībā bija iespēja ievingrināt roku petanka spēlē. Uz tikšanos ar jauniešiem ieradās arī Leldes jaunākā māsa Evelīna. Viņa 13. augustā Lapmežciemā notikušajā Latvijas petanka vienspēļu čempionātā junioriem kļuva par čempioni.

Abas māsas trenējas “SK Petanks Ērģeme”.

Otra līdzīga slēgtā halle ir tikai vēl Ventspilī. Lai arī sākumā visai kautrīgi jaunieši piekrita izmēģināt roku veiklību metāla bumbas aizmešanā, tomēr daudzus ieinteresēja šī nesarežgītā spēle.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotāja Vineta Skutāne stāsta, ka šis projekts aizsākts jau pirms vietējo pašvaldību vēlēšanām, kas notika 2021. gada 5. jūnijā. Projektā iesaistītie jaunieši aktīvi pētīja un analizēja iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus, programmas, kā arī tikās ar deputātu kandidātiem. Kā vienu no lielākajiem sasniegumiem V. Skutāne vērtē arī trīs ģimnāzistu, tagad jau absolventu, startēšanu uz pašvaldības deputātu krēslu. Diemžēl neviens no viņiem neieguva pietiekamu vietējo vēlētāju atbalstu, bet V. Skutāne uzskata, ka jaunieši ieguva nenovērtējamu pieredzi un politisko rūdījumu. V. Skutāne atzīst, ka projekta gaitu diemžēl ietekmēja “Covid-19” pandēmijas stingrie ierobežojumi, tāpēc augustā notiek vairākas interesantas aktivitātes. Pirms tam jaunieši un skolotājas devās trīs dienu ilgā braucienā uz Varakļānu novadu un Daugavpili, kur notika vairākas tikšanās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, kā arī viesošanās vairākos jauniešu centros. Šī brauciena mērķis bija noskaidrot, kas Valkas novadam ir kopīgs un kas ir atšķirīgs ar šīm divām Latgales reģiona pašvaldībām. Interesentiem, kuri vēlas uzzināt kopīgo un atšķirīgo, ir iespēja ģimnāzijas kontā sociālajā tīklā www. facebook.com noskatīties jauniešu izveidotos video rullīšus par braucienā redzēto un dzirdēto. Turpinot projekta aktivitātes, nolemts apciemot Ērģemi un  Kārķus, lai apzinātu vietējos veiksmes stāstus un tiktos ar bijušajiem Valkas ģimnāzijas absolventiem: tagadējo Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieku, deputātu un IT sistēmu analītiķi Vilmāru Vesingi, Ērģemes pamatskolas skolotāju, Turnas tautas nama dramatiskā kolektīva vadītāju un zīmola “EMMI” dibinātāju un rokdarbnieci Baibu Karpovu, kā arī Kārķu pagasta “Ķirbīšu” māju iedzīvotāju, SIA “Rīgas mērnieks” direktoru, ģeodēzistu Edgaru Dreimani. Viņš gan nav ģimnāzijas absolvents, Kārķos sācis dzīvot pirms sešiem gadiem. Tikšanās notika Kārķu pagasta “Dīķkalnos”, kur mājas saimniece Juta Aušte tējas pauzēs ciemiņiem pasniedza slavenās pašceptās picas. Jaunieši, iztaujājot uzaicinātos viesus, uzdeva vairākus jautājumus par profesijas izvēli, dzīves skatījumu uz lietām, kā arī Valkas pilsētas un novada plusiem un zaudējumiem. Sarunu ar visiem trim uz tikšanos aicinātajiem interesantajiem cilvēkiem varēs lasīt kādā no nākamajiem laikraksta “Ziemeļlatvija” numuriem.

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.