Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iegūts finansējums trombonu iegādei J.Cimzes Valkas Mūzikas skolai

Foto: pixabay.com

Aizvadīti divi sarežģīti mācību gadi, kuru vieni no svarīgākajiem uzdevumiem bija saglabāt labākās mūzikas mācīšanas tradīcijas, uzmundrināt audzēkņus un pārvarēt attālinātās mūzikas mācīšanas radītās neērtības. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laikā esam spēruši soli uz priekšu iekšējā attīstībā – esam apguvuši datorprasmju pielietošanu instrumentu spēles stundās, ar pašvaldības atbalstu pedagogiem sagādāti portatīvie datori, visās klasēs nodrošināts bezvadu interneta pieslēgums. 

No 2021.gada septembra papildinājies mūzikas skolas piedāvājums mūsu bērniem – iespēja apgūt trombona spēli. Tas ir metāla pūšaminstruments, ko pašlaik ar lielu entuziasmu un arī jūtamiem panākumiem apgūst viens audzēknis, bet mēs ceram, ka interese par šo mūzikas instrumentu radīsies arī citiem un jauno trombonistu rindas augs. Lai audzēkņi varētu trenēties un gūt gandarījumu no savas spēles, kā arī uzstāties publikas priekšā, ir svarīgi labi un kvalitatīvi instrumenti. 

Direktore L. Veinberga katru gadu sagatavo un iesniedz projektu pieteikumus Valsts Kultūrkapitāla fondam, kas vairumā gadījumu arī tiek atbalstīti. Arī šā gada janvārī iesniegtais projekts saņēmis pozitīvu vērtējumu, un pavisam drīz ar VKKF atbalstu mūzikas skola saņems jaunus firmas “Yamaha” trombonus. Skola mērķtiecīgi katru gadu gan ar Valkas novada pašvaldības, gan VKKF atbalstu iegādājusies tieši “Yamaha” firmas pūšaminstrumentus, kas ir ļoti labskanīgi un kvalitatīvi: klarnetes, saksofonus, trompetes. Vienas firmas instrumenti tiek iegādāti tāpēc, lai varētu veiksmīgi nostiprināties kolektīvā muzicēšana – lai instrumenti veidotu viendabīgu un sabalansētu ansambļa skanējumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie tromboni ilglaicībā būs veiksmīgs risinājums ne tikai pūtēju nodaļas attīstībai skolā, bet arī ieguldījums Valkas pūtēju orķestra nākotnē, jo plecu pie pleca ar pieaugušajiem orķestrī muzicē arī J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas puiši un meitenes.

Informāciju sagatavoja: Līga Veinberga, J.Cimzes Valkas Mūzikas skolas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.