Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iegūst nozīmīgas godalgas solo dziedāšanas konkursā “Vidzemes cīrulīši”

Smiltenes mūzikas skolu solo dziedāšanas konkursā “Vidzemes cīrulīši” pārstāvēja pieci vokālās pedagoģes Baibas Žēbinas audzēkņi, trīs no viņiem ieguva godalgotas vietas – Valters Kvelde (pirmais no labās), Melānija Paegle (otrā no kreisās) un Eva Pavasare (pirmā no kreisās). Keita Elizabete Seisuma (trešā no kreisās) un Emīlija Tīna Grigule (blakus) saņēma Pateicības. Attēlā – kopā ar vokālo pedagoģi Baibu Žēbinu (2. rindā – vidū), Evas koncertmeistari Ingu Rāceni (no labās) un Smiltenes mūzikas skolas direktori Gunitu Grīnbergu. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Šomēnes Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā norisinājās solo dziedāšanas konkurss “Vidzemes cīrulīši,” sapulcējot 51 dalībnieku no Ādažiem, Alojas, Babītes, Cēsu, Ikšķiles, Ogres, Rīgas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Valmieras un Ventspils mūzikas skolām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā godalgotas vietas savās vecuma grupās ieguva trīs Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi – Valters Kvelde (1. vieta), Melānija Paegle (2. vieta) un Eva Pavasare (3. vieta). Viņu vokālā pedagoģe ir Baiba Žēbina. Valtera un Melānijas koncertmeistare ir Zaiga Petrovska, Evas – Inga Rācene.

Sacenšas spēcīgā konkurencē

Smiltenes mūzikas skolai tik labs savu audzēkņu novērtējums “Vid­zemes cīrulīšos” ir nozīmīgs panākums, jo konkurence bija ļoti spēcīga, piemēram, konkursā piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, un viņu sniegumu žūrija novērtēja ar septiņām 1. vietām, divām 2. vietām un trīs 3. vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā ar labiem panākumiem startēja arī Smiltenes mūzikas skolas audzēknes Emīlija Tīna Grigule un Keita Elizabete Seisuma, un Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēknes Emilia Zernova un Elīza Kaņepe.

Jaunos solo dziedātājus konkursā piecās vecuma grupā vērtēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Andžella Goba, operdziedātāja, vokālā pedagoģe Sonora Vaice un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas vadītāja Dace Balode.

Viens no konkursa mērķiem ir paplašināt repertuāru ar latviešu komponistu skaņdarbiem, un šī gada konkurss bija īpašs ar to, ka dalībniekiem repertuārā bija jāiekļauj viena komponistes Daces Robules dziesma. Otra bija latviešu tautas dziesma (bez pavadījuma).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par savu audzēkņu sasniegumu šajā konkursā priecājas un joprojām saviļņota ir Smiltenes mūzikas skolas vokālā pedagoģe Baiba Žēbina. Visi viņi mācās Smiltenes mūzikas skolas kora klasē, apgūstot solo dziedāšanu.

“Pirms konkursa ieraugot dalībnieku sarakstu, kurā pārsvarā bija rīdzinieki un tikai daži audzēkņi no Vidzemes mūzikas skolām, domāju, ka mums varētu būt, augstākais, viena godalgota vieta. Iesākumā šis konkurss tiešām bija “Vidzemes cīrulīši”, bet tagad tas ir pārvērties par visas Latvijas “cīrulīšiem”,” teic Baiba Žēbina, bet piebilst, ka bērniem tas ir ieguvums, viņi redz, kā konkursā startē citu mūzikas skolu audzēkņi, un gūst vērtīgu pieredzi.

“Konkursa rezultāti, protams, gandarī, tomēr tas nav galvenais mērķis, jo svarīgākais ir tas ceļš, kurā apgūstam arvien jaunas vokālās iemaņas un prasmes, psiholoģisko sagatavotību un publiskās uzstāšanās pieredzi,” uzsver vokālā pedagoģe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārvar uztraukumu un priecājas par sasniegto

Valters Kvelde konkursā “Vidzemes cīrulīši” startēja 14 un 15 gadus veco solistu grupā, viņa balss tips ir baritons. Valteram ir 15 gadi, viņš mācās Smiltenes vidusskolas 8. klasē.

“Valters pie mums uz mūzikas skolu atnāca kā brīnums, maziņš, bet viņu nevarēja ielikt savā klasē, viņš visu laiku startēja un mācījās pie lielākajiem, vienmēr teica – “es varēšu”. Konkursā (“Vidzemes cīrulīšos”– redakcijas piezīme) Valters uzstājās ar ļoti lielām emocijām, nebaidoties atklāties līdz pašiem sirds dziļumiem. Viņš savā grupā dziedāja pēdējais, bija nogaidījis visu dienu, ik pa laikam palīdzēdams mums, un jau bažījos, ka būs noguris no gaidīšanas,” stāsta Baiba Žēbina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Valters atzīst, ka nejutās noguris, viņam pat patika tas, ka gaidot varējis klausīties pārējos konkursantus.

“Pēc tam, kad nodziedāju, es un koncertmeistare izgājām no zāles, abi bijām priecīgi un apkampāmies. Esmu jau agrāk piedalījies šajā konkursā, bet tad pēc uzstāšanās nejutos tik superīgi,” sajūtās dalās Valters.

Ir jābūt drosmei, lai viens dziedātu solo žūrijas priekšā. “Bija uztraukums, kad uzgāju uz skatuves, bet māsa mani filmēja, un bailes tad pārgāja ,” stāsta astoņus gadus vecā Melānija Paegle. Konkursā viņa dziedāja jaunākajā vecuma grupā. Šis bija Melānijas pirmais konkurss, un jau uzreiz iegūta otrā vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā Melānija mācās Smiltenes vidusskolas 2. klasē. “Viņa ir ļoti pretim ņemoša, viss ļoti ātri “pielīp”. Pēc šiem panākumiem Melānijai būs ļoti liels stimuls strādāt tālāk,” domā Baiba Žēbina.

Arī Eva Pavasare neslēpj, ka pirms uzstāšanās konkursā ļoti uztraukusies, bet dziedot uztraukums pārgājis. “Esmu priecīga un gandarīta,” par iegūto 3. vietu teic Eva.

Evai ir 12 gadi, ikdienā viņa mācās Smiltenes vidusskolas 5. klasē. “Eva pie manis dzied pusotru gadu, bet jau sākumā varēja redzēt, ka viņai ir Dieva dotas dāvanas. Konkursā viņas priekšnesums bija ļoti emocionāls,” savu audzēkni slavē Baiba Žēbina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Emīlija Tīna Grigule un Keita Elizabete Seisuma konkursā saņēma Pateicības. Sarunā ar “Ziemeļlatviju” meitenes atzīst, ka konkurss viņām bija vērtīga pieredze un ir priecīgas par iespēju tajā uzstāties. “Apskatījos video, kurā mani nofilmēja. Pašai šķiet, ka dziedāju labi,” piebilst Emīlija Tīna.

Visvērtīgākais ir iegūtā pieredze

Konkursā “Vidzemes cīrulīši” Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolu pārstāvēja Emilia Zernova (vokālā pedagoģe Inese Lečmane) un Elīza Kaņepe (vokālā pedagoģe Jelena Šutoviene). Abu meiteņu koncertmeistare ir Inese Eihe.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas direktors Mārtiņš Birnis teic, ka viņš mūzikas skolas pedagogiem devis uzstādījumu ar saviem audzēkņiem piedalīties konkursos un iegūtā vieta viņam nav būtiska.

“Esmu ļoti daudz ar saviem audzēkņiem piedalījies konkursos un sapratis, ka vissvarīgākais ir bērnu līdz tiem aizvest. Mans personīgais viedoklis ir, ka līdzdalību konkursos un sacensībās maziem bērniem vajadzētu mācīt kā pieredzi, kā piedzīvojumu, bet tam, vai viņš tur iegūst diplomētu vietu vai atzinību, vai vispār ir piedalījies, absolūti nav izšķiroša nozīme. Piedaloties konkursos, bērnam paveras cits skata lauks, viņš varbūt redz, ka turpinās darīt iesākto, varbūt saprot, ka, lai to darītu, ir ļoti daudz jāstrādā un varbūt nemaz negrib tik daudz strādāt. Arī pedagogiem tā ir pieredze un pilnveidošanās – redzēt, kā citi strādā,” viedokli pauž Mārtiņš Birnis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.