Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājiem izsniedz Eiropas Savienības atbalsta pakas ar pārtikas un higiēnas precēm

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas Eiropas atbalsta fonda programmas koordinatore Līga Kostova aicina iedzīvotājus no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm saņemt Eiropas Savienības atbalsta bezmaksas pārtikas un higiēnas preču pakas Valkā, Rūjienas ielā 3E. Foto: Ingūna Johansone

Nereti dzirdētas runas, ka Ukrainas kara dēļ lielāka sociālā palīdzība un atbalsts tiek sniegts kara bēgļiem, aizmirstot Latvijas pamatiedzīvotājus. Šādiem apgalvojumiem nudien nav pamata. Ja vien cilvēki paši ir sociāli aktīvi un zina, kur meklēt palīdzību, Latvijā neviens badā nemirst, jo pastāv dažāda veida sociālā palīdzība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vairāk nekā desmit gadus biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” vairāk nekā 360 izdales punktos visā Latvijas teritorijā, tostarp arī Valkas novadā, nodrošina Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu – pārtikas, higiēnas preču paku, individuālo mācību piederumu izsniegšanu, bet ģimenēm, kurās ir bērni vecumā līdz 24 mēnešiem, arī papildu pārtikas un higiēnas preču pakas.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Vidzemes komitejas Eiropas atbalsta fonda programmas koordinatore Līga Kostova informē, ka, sākot ar šī gada aprīli, Valkā šīs atbalsta pakas izsniedz Rūjienas ielā 3E. Viņa atgādina, ka pirms tam Valkā atbalsta paku izdales punkts bija LSK Vidzemes komitejas ēkā Semināra ielā 23. Reizēm nākas dzirdēt, ka cilvēkiem esot sarežģīti atrast jauno paku izdales vietu. Pirms dažām dienām “Ziemeļlatvija” pabija telpās, kur pakas tiek uzglabātas un izdalītas. Izrādās, ka nemaz nav tik sarežģīti atrast ieejas durvis, jo tās atrodas tieši pretim sabiedriskā transporta pieturai Rūjienas ielā. Pārejot ielu, uz bijušās Valkas poliklīnikas ēkas sienas ir izvietots plakāts ar norādēm par darba laiku un kontakttālruni, kur var zvanīt. Paku izdales punkts atrodas ēkas 1. stāvā. Ieejot šajās telpās, pie sienas izvietota detalizēta informācija latviešu, krievu un ukraiņu valodās par to, kā šo atbalstu var iegūt un kas katram pienākas.

L. Kostova atzīst, ka nereti nākas saskarties ar situāciju, ka cilvēki, kas vēršas pēc palīdzības, domā, ka LSK izdod izziņas, kas ļauj saņemt šīs atbalsta pakas, bet to dara novada pašvaldības Sociālais dienests. Pakas tiesīgi saņemt tie cilvēki vai ģimenes, kas saņēmušas Sociālā dienesta izsniegto izziņu par trūcīgās mājsaimniecības statusa piešķiršanu vai par maznodrošinātās mājsaimniecības statusa piešķiršanu, tai skaitā pensionāri, kuru pensijas ir mazākas par 327 eiro. Šo Eiropas Savienības atbalstu var saņemt arī mājsaimniecības, kas nonākušas krīzes situācijā. Iedzīvotājiem detalizētāka informācija iegūstama, vēršoties novada pašvaldības Sociālajā dienestā. L. Kostova skaidro, ka pašlaik novadā aptuveni tiek izsniegtas 500 pārtikas pakas un aptuveni 120 higiēnas pakas mēnesī. Svarīgi zināt, ka  iedzīvotāji ar izziņām šīs pakas var saņemt ikvienā Atbalsta punktā jebkur Latvijas teritorijā, tikai jāatceras, ka jābūt pareizi noformētiem dokumentiem. Bez tiem pakas netiks izsniegtas. Arī Ukrainas kara bēgļiem tiek piešķirtas šīs Eiropas Savienības bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas, tieši tādas pašas kā Latvijas iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai paku saņēmēji ir apmierināti ar to saturu un priecājas par atbalstu. L. Kotova stāsta, ka pieprasījums pēc šīm bezmaksas pakām ir ļoti liels, īpaši no tā laika, kad sākās Covid-19 pandēmija, un arī šogad. Viņai ikdienā nācies saskarties, ka par šo iespēju gaužām maz informācijas ir pensionāriem. Programmas koordinatore aicina pensionārus sekot līdzi savas pensijas apmēram. Gadījumā, ja ienākumi nepārsniedz noteiktās prasības, doties uz Sociālo dienestu, lai saņemtu trūcīgās vai maznodrošinātās personas statusu.

“Saņemot savas pakas, cilvēki tiešām ir priecīgi. Protams, ir jau arī tādi, kas pienācīgi nenovērtē palīdzību un, kaut ir tiesības pakas saņemt, pēc tām nenāk. Ir arī tādi, kas rausta degunu un pieprasa kaut ko īpašāku nekā pakās ir. Sākotnējās bezmaksas pārtikas pakās bija 1,5 kilogrami makaronu. Teica, ka tas esot pārāk daudz. Ar jauno gadu ir mainījies paku sastāvs. Piemēram, mazāk ir cūkgaļas un liellopu gaļas konservu. To vietā ir zivs konservi – makrele savā sulā. Samazinājies arī makaronu daudzums, tāpēc to vietā ir miežu putraimi un četru graudu pārslu putra. Cilvēki grib, lai pakā būtu kafija, jo tā esot Igaunijā izsniegtajās bezmaksas pakās. Prasa arī šokolādi un pat cigaretes. Cilvēki kļuvuši izvēlīgāki,” atzīst L. Kotova.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novadā Eiropas Atbalsta fonda pārtikas un higiēnas preču pakas biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” izsniedz:

  • Valkā, Rūjienas ielā 3E – otrdienās un trešdienās no pulksten 9 līdz 11
  • Ērģemes pagasta pārvaldē Ērģemē, “Čiekuriņi” – otrdienās un ceturtdienās no pulksten 8.30 līdz 15
  • Kārķu pagasta pārvaldē Kārķos, “Ausmas” – pirmdienās un trešdienās no pulksten 8.30 līdz 15
  • Vijciema pagasta pārvaldē Vijciemā, “Dālderi” – pirmdienās un ceturtdienās no pulksten 8.30 līdz 15
  • Valkas pagasta pārvaldē, saieta namā “Lugažu muiža” – pirmdienās un otrdienās no pulksten 8.30 līdz 12

UZZIŅAI

Ceļš līdz Eiropas Savienības atbalsta pakām

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trūcīga mājsaimniecība:

mājsaimniecība, kurai pašvaldības Sociālais dienests izsniedzis rakstisku izziņu par atbilstību trūcīgas mājsaimniecības statusam un tās rīcībā esošie ienākumi nepārsniedz 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamajai personai mājsaimniecībā 190 eiro.

Maznodrošināta mājsaimniecība:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

mājsaimniecība, kurai pašvaldības sociālais dienests izsniedzis rakstisku izziņu par atbilstību maznodrošinātas mājsaimniecības statusam un tās rīcībā esošie ienākumi nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro.

Mājsaimniecība krīzes situācijā:

mājsaimniecība katastrofas vai citu no tās neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.