Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji ziedojot atbalsta Ukrainas karavīrus

Smiltenes novada Ukrainas civiliedzīvotāju kopienas koordinatore Natālija Juščenko (vidū) teic paldies visiem ziedotājiem, arī palsmanietei Birutei Mežalei (no kreisās), kuri sestdien, 24. februārī, atbalstīja Ukrainas karavīrus, iesaistoties Smiltenes kultūras centrā sarīkotajā akcijā “Dāsnā sirds” un par ziedojumiem iegādājoties ukraiņu nacionālos gardumus un rokdarbus. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

24. februārī, dienā, kad apritēja divi gadi kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā – ikviens, kurš vēlējās, Smiltenē varēja ziedot Ukrainas karavīru atbalstam, iesaistoties akcijā “Dāsnā sirds”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pirmajai kravai, kas ar Ukrainas karavīriem vajadzīgām lietām ceļā devās 24. februārī, ziedoja arī Bilskas pagasta pārvaldes darbinieki. “Saziedojām vairāk nekā 200 eiro un paši nopirkām higiēnas preces un zeķes karavīriem,” stāsta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone (vidū). FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Akcija notika Smiltenes kultūras centrā vienlaikus ar starptautisko deju konkursu “Crystal Cup” (“Kristāla kauss”). Par ziedojumiem varēja iegādāties dažādus ukraiņu nacionālos gardumus, piemēram, vareņikus un kūkas, un Smiltenes novadā dzīvojošo ukraiņu darinātus rokdarbus.

Tirdziņā tika saziedoti pavisam 1135,05 eiro, informē Smiltenes novada Ukrainas civiliedzīvotāju kopienas koordinatore Natālija Juščenko. Viņa arī organizēja ziedojumu akciju sadarbībā ar ukraiņu kopienas Latvijā biedrību “Nadija”.

Par saziedoto naudu tiks nopirkti medikamenti, pārtika un citas lietas un nogādātas ukraiņu karavīriem Harkivas apgabalā, pirmajā frontes līnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šajā mums smagajā dienā, 24. februārī, mēs, Smiltenē dzīvojošie ukraiņi, gribējām apvienoties un izdarīt labu darbu Ukrainas aizstāvju, karavīru labā. Katram ukrainim diena, kad sākās karš, ir dzīve pirms un dzīve pēc. Tās ir sāpes, šķiršanās, tuvinieku zaudējums, māju zaudējums. Lai būtu vieglāk, apvienojāmies un nodibinājām biedrību “Nadija”. Turēties palīdz arī mūsu latviešu draugu atbalsts, tas, ka darām kopīgu darbu, lai būtu miers. Taču mums ir smagi, ir asaras un bēdas. Kāds var būt noskaņojums, ja cilvēki nevar atgriezties mājās? Visi sākumā cerēja, ka karš ātri beigsies, bet karš ieilgst. Neviens nezina, kad tas beigsies,” teic Natālija Juščenko.

Smiltenes novadā šobrīd patvērumu no kara raduši ap 90 Ukrainas iedzīvotāju.

Biedrība “Nadija” jau pirms šīs, Smiltenē notikušās akcijas sadarbībā ar Smiltenes novada fondu “Sauleskalns” un Bilskas pagasta pārvaldi savāca ziedojumus un tieši 24. februārī nosūtīja pirmo kravu uz Ukrainu, Harkivas apgabalu, ar karavīriem nepieciešamām lietām: ātri pagatavojamiem pārtikas produktiem, saldumiem, kafiju, tēju, medikamentiem, žāvētiem augļiem un riekstiem, enerģijas batoniņiem, šķiltavām, higiēnas precēm, zeķēm un citām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien Smiltenes kultūras centrā sarīkotā ziedojumu akcija Ukrainas karavīru atbalstam ieguva lielu atsaucību, tirdziņā iepirkās daudz cilvēku, novēroja “Ziemeļlatvija”.

Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Birute Mežale atbrauca no Palsmanes, gan atsaucoties savas kolēģes Natālijas Juščenko uzaicinājumam (Natālija ir psiholoģe un Palsmanes dārziņā strādā ar ukraiņu bērniem – redakcijas piezīme), gan arī tāpēc, lai izpildītu kaimiņienes, 95 gadus vecās seniores Valdas Vimbas lūgumu noziedot arī viņas vietā ukrainīšiem.

“Seniore klausās radio, ļoti seko līdzi Ukrainā notiekošajam un pārdzīvo. Arī mēs, viss Palsmanes dārziņš darām tāpat, pārdzīvojam par Ukrainu ar sirdi un dvēseli,” stāsta Birute Mežale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ukraina viennozīmīgi ir jāatbalsta nelaimē, kas viņus piemeklējusi. Ukraiņi ir malači, vieni paši cīnās. Cik varam, tik atbalstām viņus,” teic smiltenietis Aivars Birkenšteins, kurš arī bija akcijas “Dāsnā sirds” atbalstītāju vidū.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.