Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji vislabprātāk apmeklē Latvijā labi zināmu mākslinieku koncertus

Valkas novada pašvaldības rīkotās aptaujas rezultāti liecina, ka novadā viena no visapmeklētākajām kultūras iestādēm, kur notiek dažādi pasākumi, ir Valkas pilsētas kultūras nams. Līderpozīcijās ir arī Valkas pagasta saieta nams “Lugažu muiža”. FOTO: AIVARS VIĻUMSONS

Lai iegūtu vispārīgu priekšstatu par iedzīvotāju paradumiem kultūras pasākumu apmeklēšanā, kā arī lai uzzinātu iedzīvotāju vēlmes, kas veicinātu aktīvāku interesi un iesaisti kultūras dzīves notikumos, Valkas novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus no 22. janvāra līdz 5. februārim aizpildīt aptauju elektroniskā formātā par kultūras pasākumiem Valkas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkopojot aptaujas datus, tie liecina, ka atsaucība bijusi visnotaļ liela. Aptaujā piedalījās 288 respondenti dažādās vecuma grupās. Šajā aptaujā visaktīvāk piedalījušies iedzīvotāji vecumā no 46 līdz 60 gadiem. Kopumā tie bijuši 88 respondenti jeb 30,6 procenti no visiem dalībniekiem. Savukārt viskūtrākie aptaujas pildītāji bijuši jaunieši un bērni.

Aptaujā iegūtā informācija liecina, ka no piedāvātā pasākumu klāsta iedzīvotāji vislabprātāk apmeklē Latvijā labi zināmu mākslinieku koncertus. Savukārt otrajā pozīcijā ierindojušies pašdarbnieku sniegtie koncerti.

Lielākā daļa uzskata, ka pasākumu cenas ir atbilstošas, bet respondenti, kas pasākumus neapmeklē vai to dara reti, kā vienu no iemesliem norādījuši, ka nevar to atļauties. Ir arī respondenti, kas atzinuši, ka ieejas biļetes ir par lētu esošā tirgus cenām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk apmeklētās kultūras iestādes ir Valkas pilsētas kultūras nams un Valkas pagasta saieta nams “Lugažu muiža”. To, ka no Valkas netālajā saieta namā “Lugažu muiža” notiek saistoši pasākumi, apliecina tas, ka tos iecienījuši apmeklēt gan vietējie, gan uz turieni labprāt brauc arī Valkas pilsētas iedzīvotāji.

Nākamajās pozīcijās ierindojās Turnas tautas nams un Kārķu tautas nams. Savukārt Mierkalna tautas nama zemo rādītāju var izskaidrot ar skaitliski mazo aptaujas respondentu skaitu no Zvārtavas pagasta ‒ tikai trīs cilvēki.

Iedzīvotāji labprāt apmeklē arī kultūras pasākumus Valkas novadpētniecības muzejā, novada Centrālajā bibliotēkā, mākslas skolā un Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzziņai

Secinājumi, kas izdarīti, ņemot vērā aptaujas dalībnieku, kas pasākumus apmeklē reti, ļoti reti vai nemaz, viedokļus:

• novadā trūkst saistošu pasākumu tieši jauniešu vecuma auditorijai. To, kā galveno iemeslu pasākumu neapmeklēšanai bija norādījuši gandrīz visi šīs kategorijas respondenti vecumā līdz 18 gadu vecumam un arī no 19 līdz 25 gadus veci respondenti. Šim viedoklim piekrīt arī darbspējas vecuma iedzīvotāji;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• darbspējas vecuma cilvēki pasākumus neapmeklē aizņemtības, darba vai nesaistoša piedāvājuma dēļ;

• gados vecākie respondenti norādīja, ka pasākumus neapmeklē veselības stāvokļa un transporta dēļ – nav privātā transporta, sabiedriskais transports nekursē piemērotos laikos.

Biežāk izteiktās vēlmes no visiem respondentiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• vairāk pasākumu, kas mērķēti tieši jauniešiem un ģimenēm ar bērniem;

• daudzveidīgāku pasākumu piedāvājumu, kā arī vairāk oriģinālus, pašu veidotus pasākumus;

• kino skatīšanās iespējas Valkas pilsētas kultūras namā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• vairāk pasākumu brīvdienās – sestdienās, nevis darba dienās –

piektdienās);

• vasarās vairāk pasākumus Valkas brīvdabas estrādē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.