Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji vietvarai prasa skaidrojumu par Mēru muižu

Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka nekustamo īpašumu tirgū, iespējams, jau šoruden varētu nonākt Smiltenes novada pašvaldības īpašums “Mēru muiža” Bilskas pagastā, – vismaz domes deputātu vairākums (pēc “Ziemeļlatvijas” rīcībā esošās informācijas) atbalsta šādu soli, saredzot to kā labāko risinājumu muižas apsaimniekošanā un uzturēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietējo kopienu un arī citus Smiltenes novada iedzīvotājus (vismaz vienu daļu) Mēru muižas pārdošana satrauc un raisa jautājumus.

Aktīvākie savāc domubiedru parakstus

Aizvadītajā nedēļā aktīvākie iedzīvotāji sāka vākt parakstus, lai uzaicinātu Smiltenes novada pašvaldības vadību, deputātus un pašvaldības Mantas novērtēšanas atsavināšanas un izsoles komisijas locekļus uz tikšanos Mēru muižā un saņemtu no viņiem skaidrojumu, kāpēc ir pieņemts šāds lēmums par nekustamā īpašuma “Mēru muiža” atsavināšanu un izsoles izsludināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu dienu laikā tika savākti 189 paraksti, tik daudz Smiltenes novada iedzīvotāju atbalstīja šo uzaicinājumu. Piektdien, 15. septembrī, Smiltenes novada iedzīvotājs Rolands Boka uzaicinājumu uz tikšanos ar visiem parakstiem iesniedza Smiltenes novada pašvaldībā.

Iedzīvotāji aktīvi bija arī sociālajos tīklos, izplatot paziņojumu par gaidāmo tikšanos un aicinot uz to visus, kuriem rūp un nav vienaldzīga Mēru muižas nākotne.

“Ceram, ka pašvaldības vadība un deputāti ieradīsies. Mēs neesam noskaņoti uz kašķi, mēs gribam, lai mums izskaidro, kāpēc tika pieņemts tāds lēmums, kāds ir tā ekonomiskais pamatojums. Tādi jautājumi pašvaldībā nav jāizlemj steigā un slepenībā, to visu vajag atklāti pārrunāt ar sabiedrību,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” vakar uzsvēra Rolands Boka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji pašvaldībai piedāvāja tikties vakar, 18. septembrī, pulksten 19.30. Laikraksta šodienas numurs tad jau bija nosūtīts uz tipogrāfiju, tāpēc par tikšanās norisi rakstīsim “Ziemeļlatvijas” piektdienas, 22. septembra, numurā.

Grib pagūt pirms domes sēdes

Iedzīvotāji “Ziemeļlatvijai” skaidroja, ka vēlas šo tikšanos ar vietvaru sarīkot pēc iespējas ātrāk – līdz šo ceturtdien, 21. septembrī, gaidāmajai Smiltenes novada domes sēdei, jo deputāti tajā varētu pieņemt gala lēmumu par īpašuma “Mēru muiža” pārdošanu izsolē. Pagaidām šāda lēmuma nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka deputāti līdz septembrī plānotajai domes sēdei vispirms vēlējās apspriest nosacījumus, ar kādiem šo pašvaldības nekustamo īpašumu nodot atsavināšanā, un arī vēl diskutēt par izsoles sākumcenu.

Vakar dienas pirmajā pusē “Ziemeļlatvija” pašvaldībā noskaidroja, ka pagaidām 21. septembra domes sēdes darba kārtībā jautājums par Mēru muižu nav iekļauts.

Uz Smiltenes novada pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas sēdi, kas notika 14. septembrī, objektīvu iemeslu dēļ nebija sagatavots nolikums par īpašuma “Mēru muiža” atsavināšanu, skaidro Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Teorētiski domes sēdē 21. septembrī var skatīt jautājumu par Mēru muižu, ja deputāti nobalso par papildu darba kārtību, bet tā kā šobrīd vēl nav sagatavots atsavināšanas nolikums, tad nav dokumenta, ko skatīt,” viņa uzsver.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.