Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji steidz iegādāties malku, pēc tās jāgaida rindā

Centrālapkures mājās apkures sezona tik tikko ir beigusies, bet tie, kuriem ir iespēja pašiem kurināt malkas krāsnis vai ar granulām apkurināmās sildierīces, joprojām laiku pa laikam kurina, jo šogad pavasaris nelutina ar siltu un saulainu laiku. Iedzīvotāji ir pamatoti satraukti par gaidāmo apkures sezonu, jo jau tagad zināms, ka nākamajā sezonā ar lielākām izmaksām jārēķinās visiem – gan tiem, kuri atkarīgi no centralizētās siltumapgādes, gan tiem, kuri savus mājokļus silda ar krāsns vai apkures katla apkuri individuāli.

Vairums “Ziemeļlatvijas” aptaujāto ar bažām atzīst, ka šogad malkas cena aug strauji, un pagaidām neviens nezina, kāda būs tās galējā robeža.

Kurināmā pārdevēji prognozē, ka malkas cena pieaugs pat līdz 80 eiro sterā, bet pircēji steidz iegādāties rezerves vēl par šī brīža cenu, kas mainās pat pa nedēļām. Proti, pērn viens sters malkas svārstījās no 33 līdz pat 42 eiro, bet pašlaik pārdevēji par steru malkas prasa jau 65 eiro. Daudzi pircēji gadu gadiem kurināmo iegādājas pie vieniem un tiem pašiem malkas pārdevējiem, līdz ar to viņi saņem kādus bonusus. Vēl atklājās kāda interesenta tendence. Proti, pircēji nelabprāt dalās ar savu malkas piegādātāju kontaktiem un neatklāj malkas cenu. Tas liek domāt, ka pārdevēji saviem uzticamākajiem klientiem vai paziņām malku pārdod par vienu cenu, bet pārējiem jau par citu – augstāku. Malkas pircēji atzīst, ka šajā situācijā uzticams un gadiem pārbaudīts malkas piegādātājs ir zelta vērtē, jo nav bažu, ka pārdevējs pievils un malkas piegāde ievilksies. Diemžēl lielā pieprasījuma dēļ kurināmā pārdevēji piegādi nesola tūlīt un tagad, pircējiem ir rindā jāgaida vismaz divas nedēļas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.