Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji nemierā ar nesakoptām vietām ārpus centra

Pēc Latvijas Zemnieku savienības vārdā nosauktā parka, kas atrodas Valkā, blakus Rūjienas ielas dīķim, sakopšanas, garāmgājēji var pamanīt arī piemiņas akmeni, kas uzstādīts uz neliela paaugstinājuma. Foto: Inga Karpova

Laikraksts “Ziemeļlatvija” regulāri saņem iedzīvotāju sniegto informāciju ne tikai par labiem darbiem, bet arī nebūšanām. Šoreiz redakcijas uzmanību dažām nebūšanām aicināja pievērst valcēnieši, kuri dzīvo Rūjienas ielas mikrorajonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāda pensionāre, kura nevēlējās, lai publiski min viņas vārdu un uzvārdu, norādīja, ka runā vairāku mikrorajona iedzīvotāju vārdā, lai ar laikraksta starpniecību noskaidrotu, kad beidzot pašvaldība sakārtos ar betona plāksnēm izlikto gājēju celiņu līdz Valkas poliklīnikai.

“Celiņš tik tiešām ir bēdīgā stāvoklī – gadiem plāksnes ir izdrupušas, starp tām aug zāle. To jau ar trimmeri nopļauj, bet pēc tam neviens nesavāc. Kaut būtu ar slotu celiņu noslaucījuši. Cilvēki dodas pie ārsta, bet kabinetā ieiet ar apaviem, kas aplipuši ar sasmalcinātas zāles kumšķiem. Es saprotu, pašvaldībai trūkst naudas, bet šo celiņu ikdienā tiešām izmanto daudzi cilvēki. Gadiem tikai sola, ka beidzot to sakārtos, bet diemžēl nekas netiek darīts lietas labā. Valkas centrs tik tiešām ir skaists un sakopts, bet tālāk no centra arī dzīvo cilvēki. Pašvaldība nepārtraukti runā par iedzīvotāju nodrošinājumu ar medicīnas pakalpojumiem, bet ir jādomā arī par to, lai līdz šiem pakalpojumiem nokļūtu. Ne visi izmanto sabiedrisko transportu, daudzi iet kājām, jo tas ir arī veselīgi,” norāda pensionāre.

Aizvadītajā piektdienā “Ziemeļlatvija” pārliecinājās, ka teiktais atbilst reālai situācijai – šis celiņš jau sen prasās pēc atjaunošanas. Turklāt to klāja nesen nopļautā un sasmalcinātā zāle, kas lipa pie apaviem. Jāpiebilst, ka “Ziemeļlatvija” ik pa laikam ir rakstījusi par šo celiņu, diemžēl šī problēma netiek risināta gadiem ilgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers “Ziemeļlatvijai” skaidro, ka pašvaldībā ir izveidots prioritāro ielu un ietvju saraksts. No šī saraksta tiks izvēlētas ietves un viena iela, kuras varētu tikt izbūvētas vai rekonstruētas 2023. gadā. Par to novada deputāti lems Saimniecisko lietu komitejas sēdē, kas notiks nākamnedēļ 20. septembrī. Pateikt, vai tas būs celiņš uz poliklīniku, amatpersona šobrīd nevar.

Vēl viena problēma, kurai Rūjienas ielas mikrorajona iedzīvotāji aicināja pievērst vērību, saistīta ar Latvijas Zemnieku savienības 90. gadadienai veltītā parka sakopšanas darbiem. Iedzīvotāji uzskata, ka nelielais piemiņas akmens bieži ir ieaudzis zālē. Turklāt to nepieciešams novietot uz paaugstinājuma, lai būtu saredzams. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka šo parku pirms vairākiem gadiem izveidoja laikā, kad Valkas rajona padomes priekšsēdētāja amata pienākumus veica Kārlis Albergs.

A. Zābers informē, ka 15. augustā notikušajā Saimniecisko lietu komitejas sēdē deputāti šo jautājumu izdiskutējuši un nolēmuši uzdot Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļai izveidot akmenim pamatni, lai tas būtu labāk pamanāms, kā arī sakopt teritoriju, to regulāri appļaujot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters skaidro, ka parka teritorija regulāri tiek appļauta. Savukārt, kas saistīts ar piemiņas akmeni, līdz šim to bieži apgāza. Šie vandaļi, protams, nav notverti, un nav arī garantijas, ka turpmāk akmeni, kas uzstādīts uz nelielas betona plāksnes, neapgāzīs. Pašlaik parks ir sakopts un piemiņas akmens novietots tā, lai tas būtu pamanāms ikvienam garāmgājējam.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.