Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji jau paguvuši novērtēt Raunas Staburaga jaunās kāpnes

Raunas Staburaga apmeklētāji jau paguvuši novērtēt jaunās kāpnes, kas ir ne tikai drošas, bet arī ļoti ērtas un mūsdienīgas. FOTO: LĪGA ORLEANA

Tverot pavasara sajūtas un iepazīstot apkārtējās dabas skaistumu, iedzīvotāji apmeklē arī Raunas Staburagu, kur tapušas jaunas kāpnes. Tām nupat uzstādītas margas un drīzumā tiks pieslēgts apgaismojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau esam vēstījuši, ka Smiltenes novadā tiek īstenots projekts “Raunas Staburaga infrastruktūras uzlabošana – kāpņu nomaiņa”. Projekta rezultātā bija plānots veikt esošo kāpņu demontāžu, jaunu kāpņu un platformas celiņa būvniecību esošo kāpņu un gājēju celiņa zonā no kāpnēm līdz nogāzei, solārā apgaismojuma ierīkošanu atbilstoši būvniecības tāmei un būvprojektu dokumentācijai. Lielākā daļa darbu tuvojas finiša taisnei, bet projekts vēl nav noslēdzies, tāpēc oficiāli kāpnes tiks atvērtas pēc kāda mēneša pusotra. Tikmēr iedzīvotāji, kuri šajā pavasarī jau pabijuši Raunas Staburagā, sociālajos tīklos ir dalījušies ar pozitīvām atsauksmēm par tur redzēto.

“Man ir liels prieks, ka Staburagam ir izvēlēts šāds projekts. Lai arī mums patīk koks un vairāki komentētāji norāda, ka kāpnes neiederas ainavā, es domāju citādi – jādomā plašāk. Nav jābaidās pieņemt un pārņemt to, kas citviet jau lieliski sevi pierādījis. Daudzviet pasaulē šādu un līdzīgu risinājumu jau pielieto. Paldies pašvaldībai par lielisko risinājumu. Piebildīšu, ka Raunas Dzirnavgravā tapa līdzīgs projekts. Raunēnieši to pieņēma ļoti labi, tāpēc ne mirkli nešaubos, ka Staburaga kāpnes un platforma, kura ved līdz pat upei, tikai vairos un vairos apmeklētāju skaitu,” viedokli pauž raunēniete Zane Zaiceva.

Arī Smiltenes novada TIC norāda, ka iedzīvotājiem ir interese par jaunizbūvētajām kāpnēm. “Taisnība, esam pamanījuši, ka cilvēkiem tas ir aktuāli, taču projekts vēl nav noslēdzies. Praktiski notiek pēdējie darbi, tāpēc plašākai sabiedrībai neesam izziņojuši publisku aicinājumu apmeklēt Raunas Staburagu, lai netraucētu noslēdzošos darbus, lai tur vienlaikus neatrastos cilvēku pūļi. Tikmēr viss notiek, nevienā brīdī piekļuve Raunas Staburagam nav bijusi liegta. Gan vietējiem, gan tūristiem ir interese par šo dabas objektu un to ir iespēja apmeklēt visa gada garumā,” laikrakstam stāsta Smiltenes novada TIC vadītāja Una Kasparinska.

Atgādināsim, ka minētais projekts ir iekļauts Smiltenes novada attīstības programmas 2022.–2028. gadam investīciju plānā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.