Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Identitātes zīme – rakstaini cimdi arvien ir modē

Latvijas valsts svētku mēnesī arvien vairāk pievēršam uzmanību simboliskām lietām. Raunēniete Līga Lazdiņa zina, ka siltumu un gaišumu drēgnākā laikā piešķir arī skaistu cimdu pāris, kuros ieadītas senas rakstu zīmēs.

L. Lazdiņa ir pensionēta skolotāja, kura pelnītā atpūtā devusies pirms gadiem sešiem. Viņas pūrā ir dažādi adījumi, bet visvairāk starp tiem ir cimdu, kuros ieadītas senas rakstu zīmes un Latvijas dabas krāsas.

Kādu laiku tie nav pārskaitīti, bet kopā jābūt ap diviem simtiem. “Cimdi, tāpat kā šalle vai cepure, var būt simboliska dāvana Latvijas valsts svētkos gan draugiem un tuviniekiem, gan biznesa partneriem un ārzemju viesiem, jo tie ir silti un praktiski, vienlaikus simboliski un skaisti. Divu vienādu cimdu pāru man nav. Tie atšķiras vai nu ar krāsu, vai rakstiem. Vietējie zina, ja būs vajadzība kādam sagādāt siltu dāvanu uz svētkiem, tad jāvēršas pie manis. Man pašai arī nekad nav jālauza galva, ko dāvināt citiem, kad jāiet pie kāda ciemos. Tas ir ļoti ērti, atliek vien zināt, vai tā ir sieviete, vīrietis vai jāmeklē kas atbilstošāks mazākai – bērna – rociņai,” viņa saka. Adīšana ir viņas vaļasprieks. Līga atklāj, ka ada praktiski no piecu gadu vecuma. “Pirmajā klasē gāju uz skolu jau ar pašas adītiem cimdiem. Adīšana man patika un padevās, tāpēc savulaik darbojos Tautas daiļamatnieku ražošanas apvienībā “Daiļrade”, kur adīju pasūtījuma darbus. Līdz ar to esmu izzinājusi Latvijas novadu rakstus, kas kuram ir tas raksturīgākais vai atšķirīgākais. Pie manis nonāca arī grāmata, kur ir igauņu cimdu raksti. Patiesībā mums ir daudz kā kopīga. Taču, pēc manām domām, kopumā raksti mums ir daudz skaistāki,” papildina L. Lazdiņa, kura cimdos ieada tos rakstus, kuru nozīmi zina.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.