Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Hospiss LV uzsāk brīvprātīgo kustību Vidzemes slimnīcā

Publicitātes foto

Parakstot svinīgo sadarbības līgumu un organizējot projektu “Svētku galds”, 28. februārī organizācija “Hospiss LV” un Vidzemes slimnīca, uzsāka brīvprātīgā darba projektu Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. “Hospiss LV” šis ir pirmais sadarbības projekts, kas tiek īstenots ārpus Rīgas reģiona slimnīcām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labdarības organizācija “Hospiss LV”, kas iestājas par cieņpilnu attieksmi pret cilvēku līdz pēdējam elpas vilcienam un līdz šim aktīvi darbojās tikai Rīgā, paplašina savas darbības robežas, un ar savu labdarības projektu “Svētku galds” devās uz Vidzemes slimnīcu, lai uzsāktu aktīvu un ilglaicīgu sadarbību. 28. februārī “Hospiss LV” pārstāvji tikās ar pirmajiem brīvprātīgajiem, kas ir izrādījuši iniciatīvu un interesi darboties tieši Vidzemes slimnīcā.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs uzsver: ”Katrs projekts, ar kura palīdzību mēs varam uzlabot savu pacientu emocionālo stāvokli un labsajūtu ir atbalstāms. Mēs esam pagodināti, ka esam pirmie, kas uzsāk sadarbību ar “Hospiss LV” ārpus Rīgas robežām. Mērķis, protams, ir īstenot kvalitatīvu un profesionālu sadarbību, lai tas būtu atbalsts gan pacientiem, gan personālam, jo dažreiz tieši emocionālā līdzdalība ir svarīgāka ārstniecības procesā kā fiziskā.”

“Brīvprātīgā darbs nav iegriba, pēkšņi radies impulss izdarīt kaut ko labu. Šis darbs ir apsolījums un apņemšanās, pat pienākums. Pienākums pret vistrauslākajiem cilvēkiem, pret tiem, kam nevar pateikt, ka atnākšu citu dienu, reizi vai mēnesi. Hospiss pacienta tad var arī vairs nebūt. Brīvprātīgais ir apbrīnojams cilvēks savas nesavtības un sirds plašuma dēļ,” stāsta “Hospiss LV” valdes locekle Ilze Zosule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā sadarbības dienā, organizācijas “Hospiss LV” apmācītie brīvprātīgie īstenoja projektu “Svētku galds” Vidzemes slimnīcas Hronisko pacientu aprūpes nodaļā. “Svētku galda” ietvaros brīvprātīgie ar svētku galda “ratiņiem” devās uz nodaļu un iepriecināja tur esošos pacientus ar dažādiem našķiem. “Hospiss LV” cienasts noteikti atšķīrās no ierastā slimnīcas ēdiena un patiešām bija kā svētku galds! Projekta “Svētku galds” pacientu pieredzes stāsti liecina, ka, pat vairāk nekā gardumi, viņu sirdis silda un aizkustina izrādītā uzmanība un klātbūtne. Šo atbalstu novērtē ne tikai paši pacienti, bet arī viņu ģimenes, kuriem tuvinieka labsajūta un prieks ir galvenais. Svarīgākais, ko brīvprātīgie nodrošina, ir – uzklausīt, būt līdzās, nesteigties.

Par Vidzemes slimnīcu:

Vidzemes slimnīca ir ceturtā līmeņa daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību un tās galvenie darbības veidi ir stacionārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. 74,07% Vidzemes slimnīcas kapitālu pieder Valmieras novada pašvaldībai, 25,03% – Valkas novada pašvaldībai un 0,9% – Rīgas Stradiņa universitātei. 2025. gadā apritēs 50 gadi kopš Vidzemes slimnīca pirmo reizi vēra durvis pacientiem Valmierā, Jumaras ielā 195.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.