Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gūst pieredzi Alūksnē

Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece (no labās) viesos uzņēma biedrības “Smiltenei un Latvijai” pārstāves Aiju Kramiņu (blakus) un Līgu Krūmiņu-Krīgeri. Fonā – Alūksnes novada sabiedrības centrs, kur mājvieta ir arī Apes un Alūksnes novada fondam. Foto: Agita Bērziņa

29. novembrī Alūksnes un Apes novada fondā viesojās biedrības “Smiltenei un Latvijai” pārstāves Līga Krūmiņa-Krīgere un Aija Kramiņa, lai gūtu pieredzi šīs nevalstiskās organizācijas darbā un vienotos par kopīgu Alūksnes organizācijas un Smiltenes novada sadarbību turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes un Alūksnes organizācijām kopīgā teritorija ir bijušais Apes novads, kas pēc administratīvi teritoriālās reformas pievienojās jaunveidotajam Smiltenes novadam.

Ciemiņus no Smiltenes uzņēma nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece, informē Agita Bērziņa, fonda sabiedrisko attiecību speciāliste.

Biedrība “Smiltenei un Latvijai” šobrīd īsteno projektu, lai stiprinātu biedrību un spētu darboties arī bez projektu finansējuma, tādēļ bija vērtīgi uzzināt Alūksnes organizācijas uzkrāto pieredzi, piemēram, kā piesaistīt ziedojumu, kā organizēt darbu tā, lai biedrība nav uzsēdināta uz “projektu adatas” un spēj funkcionēt tikai tad, kad ir kādi atbalstīti projekti, atzīst Līga Krūmiņa-Krīgere. No Alūksnes un Apes fonda pieredzes “Smiltenei un Latvijai” pārstāves uzzinājušas vairākas vērtīgas idejas, kā sadarboties ar pašvaldību, piemēram, nevis prasīt, lai tā dod, bet savstarpēji sadarboties un būt vajadzīgiem viens otram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laba ir ideja par konferenci, par ziedojumu vākšanu “Ziedotāju aplī” (dažādi cilvēki neatkarīgi no statusa un ienākumu līmeņa sanāk kopā un ziedo un ziedošana viņiem kļūst par saspēli – redakcijas piezīme), kultūras pasākumu organizēšanu, aicinot ziedot konkrētam mērķim. Smiltenē šobrīd aktuāls ziedojumu vākšanas mērķis ir kultūrvietas izveide Vecajā parkā dzejniecei Marikai Svīķei. Dzejniece nevēlējās kapakmeni, piemiņas vietu. To mēs respektējam, arī tuvinieki respektē,” stāsta  Līga Krūmiņa-Krīgere.

“Ziemeļlatvija” vairākkārt rakstījusi par biedrības “Smiltenei un Latvijai” ieceri veidot dzejnieces Marikas Svīķes piemiņas vietu un par biedrības uzsākto ziedojumu vākšanas kampaņu šādas pasākumu vietas –  vides objekta – izveidei Vecajā parkā pie Klusās takas, un par vietas izvēli uzklausījusi iedzīvotāju pretrunīgus vērtējumus.

Dzintra Zvejniece ļoti priecājas par iespējamo sadarbību ar Smiltenes biedrību un vienu no sadarbības veidiem saredz forumu kopīgu organizēšanu. “Fonds no Alūksnes nevar noorganizēt forumu Smiltenē bez tās vietas cilvēku un organizāciju atbalsta. To var izdarīt tikai sadarbojoties,” viņa uzsver.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.