Grundzālieši Caune un Slikšjānis izcīna dubultuzvaru “Siguldas kausa WRE” garajā distancē

Grundzālieši Ilgvars Caune (“Azimuts OK-Sm BJSS”) un Matīss Slikšjānis  (“Turun Metsänkävijät”) izcīnīja dubultuzvaru “Siguldas kausa WRE” garajā distancē.

“Siguldas Kauss” Ratnieku apkārtnes mežus šogad ieskandināja ar vairāk kā 600 dalībniekiem no septiņām valstīm. Sacensības šogad norisinājās no 12.un 13. augustā, pirmajā dienā sportistus sagaidīja vidējā distance, otrajā – garā distance, kas bija IOF Pasaules Ranga sacensības (IOF WRE – International Orienteering Federation – World Ranking Event), tā deva iespēju elites grupu skrējējiem iegūt punktus IOF pasaules rangā.

Distances visiem bija izaicinošas un  dalībnieki rādīja pamatīgu sportisku cīņas sparu, dažs apmulsumu meža daudzajās graviņās, bet citam tā bija saldā uzvaras garša. Tomēr pārsvarā tā bija smaidu kokteiļa baudīšana no dabas skaistuma, zilajām debesīm, klusajām gravām un orientēšanās svētkiem. Orientieristus mežā klusi vēroja pa kādam staltbriedim, šur tur āpsis no alas klusībā kliedza “sarauj”, un putni no milzu egļu galotnēm, tēlodami modernos dronus, visam sekoja cītīgi līdzi.

“Siguldas Kauss” ir pazīstams ar savām WRE distancēmkāpumu metriem, kas mērāmi pat vairākos simtos un ar savuoranžokrāsu, protams. Ratnieku apkārtnē ir tradicionāli Siguldas meži, uz kuriem katrs dalībnieks braucot jau zina, ka būs gan stāvas un zaļas nogāzes, gan ne tik stāvi kalni un laba skrienamība, arī lielas gravas ar slapjiem strautiņiem.

Pirmajā sacensību dienā, vidējā distance, kurā kārtīga kartes lasīšana, virziens, augstuma turēšana bija galvenie dalībnieku draugi. Tomēr kādam arī sanāca satikties ar šķību virzienu, “es neko nesaprotu” un lieku kāpumu metru pacelšanu. Mums visiem tā reizēm gadās.

Sacensībās piedalījās arī 30 “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti. Lielāka uzmanība Elites grupām, kur no mūsējiem startēja Ilgvars Caune, Matīss Slikšjānis, Austris Kalniņš un Zanda Stabiņa.

Vīriešu elite  (startēja 27 dalībnieki)

Vidējā distancē vīriešu elitē uzvaru 5 km distancē ar 225 m kāpumu izcīnīja Mārtiņš Sirmais no kluba “Meridiāns OK/CPSS”, uzvarot un ar diezgan lielu atrāvienu – 91 sekunde. Otro vietu izcīnīja Ilgvars Caune no “Azimuts OK-Sm BJSS”, kurš arī bija kārtīgi pastrādājis, jo atrāviens no trešās vietas (Matīsa Saulītes) bija 2 minūtes un 33 sekundes.

Ņemot vērā, ka Mārtiņš “Siguldas Kausā” skrēja tikai vidējo distanci, likās, ka galvenais pretendents uz uzvaru kopvērtējumā bija Ilgvars. Tā arī notika – garajā distancē (11,9 km ar 490 m kāpumu) Ilgvars savu pārsvaru palielināja vēl par gandrīz trīs minūtēm, kas viņu padarīja nepārspējamu. Matīss Saulīte garajā distancē izcīnīja trešo vietu, kas viņam ļāva apbalvošanā kāpt uz otrā pakāpiena ar izcīnītu sudraba medaļu.

Uz trešā pakāpiena kāpa grundzālietis Matīss Slikšjānis, kuram pirmajā dienā negāja pietiekami labi, lai vispār domātu, ka tas būs iespējams (12.vieta un gandrīz 8 minūtes aiz līdera), bet fantastisks skrējiens garajā distancē, kurā viņš izcīnīja otro vietu, ļāva viņam pakāpties līdz pat bronzai

Rezultāti divu dienu summā: 1. Ilgvars Caune (“Azimuts OK-Sm BJSS”) – 02:03:14, 2. Matīss Saulīte (“OK Kāpa”) – 02:09:17, 3. Matīss Slikšjānis (“Turun Metsänkävijät”) – 02:12:27.

Austris Kalniņš no “Azimuts OK-Sm BJSS” ar rezultātu 02:52:14 ierindojās 17.vietā.

Sieviešu elite (startēja 12 dalībnieces)

Sieviešu elitē gan vidējā distancē (4,1 km distance ar 180 m kāpumu), gan garajā distancē (8,5 km distance ar 355 m kāpumu) uzvarēja “SK Briksnis” sportiste Aija Skrastiņa Pirmajā dienā Aija guva vienas minūtes un 21 sekundes pārsvaru, un to tikai palielināja arī garajā distancē, kad guva 9:31 minūšu pārsvaru.

Otro vietu vidējā distancē izcīnīja Sanda Lapiņa, kura vēl turpina skriet U-18 grupā. Tika pieļautas nelielas kļūdas garajā distancē, kurā viņa izcīnīja ceturto vietu, tomēr tas viņai nelika atkāpties no sudraba medaļas – kopvērtējumā otrā vieta.

Uz trešā pakāpiena kopvērtējumā kāpa “meridiāniete” Kristīne Kokina, kurai ne tik veiksmīgs skrējiens vidējā distancē (piektā vieta un vairāk kā 3 minūtes aiz līderes), toties, nepadodoties un turpinot cīnīties par kopvērtējumu, garajā distancē izcīnīta trešā vieta  un kopvērtējumā – bronza.

Rezultāti divu dienu summā: 1. Aija Skrastiņa (“SK Briksnis”) – 01:55:15, 2. Sanda Lapiņa (“ZVOC-VBSS”) – 02:08:14, 3. Kristīne Kokina (“Meridiāns OK/CPSS”) – 02:08:51.

Zanda Stabiņa no “Azimuts OK-Sm BJSS” ar rezultātu 02:48:58 divu dienu summā ieņēma astoto vietu.

Garajā distancē 607 dalībnieki sacentās vairāk nekā 30 dažādās distancēs, kur garākā bija 11.9 km ar 490 m kāpumu. Šo “pēdējo bosu” izaicināja elites kungi, bet elites dāmas cīnījās 8.6 km un 355 m kāpuma distancē.

Sieviešu konkurencē pirmā vieta “SK Briksnis” pārstāvei Aijai Skrastiņai, vīriešu konkurencē dubultuzvara grundzāliešiem – pirmais ar rezultātu 01:27:43 Ilgvars Caune (“Azimuts OK-Sm BJSS”), otrais ar rezultātu 01:30:30 Matīss Slikšjānis (“Turun Metsänkävijät”)

Pārējās grupās divu dienu summā no “Azimuts OK -Sm BJSS” sportistiem labāko sešiniekā ierindojās: M-70 grupā – Jānis Biezais (1. vieta), M-60 – Aigars Dudelis (3.vieta), M-55 – Māris Stabiņš (3.vieta), Jānis Nulle (4.vieta), M-45 – Otārs Putrālis (5.vieta), M-40 – Māris Zeiļuks (2.vieta), W-21B – Pārsla Kupriša (1.vieta).

Visi sacensību rezultāti atrodami un apskatāmi Latvijas Orientēšanās federācijas mājas lapā lof.lv

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš, foto: J.Zilvers un V.Janovs