Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzāles pamatskolas meitenes izcīna dubultuzvaru Latvijas skolu kausa izcīņā volejbolā

Foto: Māris Stabiņš

24.martā Koknesē notika Latvijas skolu kauss volejbolā pamatskolu grupā. Uz Koknesi devās 26 Grundzāles pamatskolas jaunie volejbolisti, kas startēja četrās komandās nelicencēto spēlētāju konkurencē. Grundzāles pamatskola sacensībās piedalījās ar divām meiteņu komandām, zēnu komandu un jaukto (3×3) komandu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izloze meiteņu komandas sadalīja divās dažādās apakšgrupās, pirmā komanda tika ielozēta apakšgrupā ar sešām komandām, līdz ar to bija jāaizvada piecas spēles pa septiņām minūtēm katra. Grundzāles komanda visās spēlēs izcīnīja pārliecinošas uzvaras. Krimuldas vidusskola tika pārspēta ar 13:8, Zasas vidusskola ar 17:5, Zvejniekciems ar 15:6, Rīnūžu vidusskola ar 20:6, Siguldas Valsts ģimnāzija ar 22:2.

Grundzāles pamatskolas otrā komanda tika ielozēta grupā ar piecām komandām, no kurām turnīrā piedalījās četras, līdz ar to priekšsacīkstēs bija jāspēlē trīs spēles. Kokneses vidusskola tika pārspēta ar 12:11, Madlienas vidusskola ar 17:10, Rīgas 96. vidusskola ar 16:9.

Arī zēniem sacensības notika divās grupās, un Grundzāles puiši tika ielozēti vienā grupā ar Rīnūžu, Nautrēnu, Lubānas un Krimuldas vidusskolām. Divās no spēlēm tika aizvadīta raksturu cīņa, kurās grundzālieši uzvarēja ar viena punkta pārsvaru. Rīnūžu vidusskola tika uzvarēta ar 12:11, Lubānas vidusskolai grundzālieši piekāpās ar 7:20, Krimuldas vidusskola pārspēta ar 12:11, Nautrēnu vidusskolai zaudēts ar 8:18.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā, kamēr risinājās priekšsacīkstes, Volejbola federācijā tika pārbaudīti skolu pieteikumi un atklājās, ka vairākās komandās pieteikti licencētie spēlētāji, ko sacensību nolikums liedza darīt.

Meitenēm tika anulēti Rīgas 96. vidusskolas un Krimuldas vidusskolas spēļu rezultāti, bet zēniem ‒ Nautrēnu vidusskolas un Krimuldas vidusskolas spēļu rezultāti.

Tā kā abas Grundzāles meiteņu komandas savas apakšgrupas bija uzvarējušas, turpinājumā bija jāspēlē ar otras apakšgrupas otro vietu ieguvējām. Šajās spēlēs Grundzāles pirmā komanda uzvarēja Kokneses vidusskolu, Grundzāles otrā komanda pārspēja Siguldas Valsts ģimnāziju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fināls bija īsti svētki, kur abas Grundzāles pamatskolas komandas tikās savā starpā. Skanot spēles beigu signālam, uzvara Grundzāles pamatskolas pirmajai komandai.

Grundzāles pamatskolas pirmajā komandā spēlēja un zelta medaļas saņēma Ance Kukaine, Katrīna Strazdiņa, Klaudija Rēpele, Megija Ķestere, Estere Zeibote un Elīna Bačka. Otrajā komandā spēlēja un sudraba medaļas saņēma Kitija Abula, Daniela Gaismiņa, Alise Peneze, Kristīne Vilemsone, Nanija Lība Uskliņģe, Ginta Ābeltiņa un Justīna Dzenīte.

Zēnu konkurencē trim komandām bija vienāds uzvaru skaits, taču zaudējums Lubānai ar lielu rezultāta starpību punktu skaitīšanu padarīja bezcerīgu un grundzāliešiem dalīta 5.‒6. vieta 10 komandu konkurencē. Komandā spēlēja: Matīss Kalniņš, Markuss Artūrs Ozols, Edvards Ķesteris, Haralds Zeibots, Aleksis Ziemiņš un Gustavs Lubūzis-Vizuliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grundzāles pamatskolas jauktajā komandā spēlēja spēlētāji, kuri volejbola prasmes tikai sāk apgūt, tomēr prieks par viņu cīņassparu. Lai gan zaudēts visās trijās spēlēs, tomēr iegūta pieredze spēlei uz lielā laukuma un iespēja piedalīties šajos volejbola svētkos radīs vēl lielāku interesi par šo sporta veidu. Smiltenes vidusskolai zaudēts ar 9:17, Bolderājas Jaunajai pamatskolai ar 7:18, Jaunjelgavas vidusskolai ar 9:14.

Komandā spēlēja: Kalvis Šakociņš, Tomass Broms, Kristers Gulbis, Marta Morīte, Kitija Vītola, Roberta Spunde un Alise Elizabete Stafecka.

Grundzāles pamatskolas meitenēm volejbola sezona turpināsies ar Smiltenes novada čempionātu volejbolā sievietēm 1. aprīlī Smiltenē.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš, sporta skolotājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.