Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzāles pamatskolas audzēknis kļūst par Latvijas čempionu

Foto: Latvijas Pauerliftinga federācija

18.decembrī Valmierā norisinājās Latvijas Pauerliftinga federācijas rīkotais 2021.gada Latvijas čempionāts klasiskajā spiešanā guļus, kurā par valsts čempionu savā vecuma grupā kļuva Grundzāles pamatskolas 9.klases audzēknis, Virešu pagasta Vidagā dzīvojošais Daniels Krievāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu grupā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem Daniels ar rezultātu 105 kilogrami kļuva par Latvijas čempionu, absolūtajā vērtējumā no visām svara kategorijām jauniešu konkurencē ierindojoties otrajā vietā.

“Pirmajā piegājienā tiku galā ar 92,5 kilogramiem, otrajā ‒ 97,5, pirms trešā mans treneris nolēma, ka svars būs 102,5, tomēr kluba vadītājs teica, ka jāmēģina tikt galā ar 105 kilogramiem, ko arī paveicu,” stāsta Daniels. “Tajā dienā man bija neliela temperatūra, un līdz šim mans personīgais rekords bija 97 kilogrami, tomēr, kad pacēlu 97,5, sapratu, ka varēšu vēl. Lai arī sākumā, spiežot 105 kilogramus, bija mazliet grūti, tomēr beigās tiku galā pārliecinoši.”

Daniela nonākšana pauerliftingā nebija viņa apzināts solis, paldies par to jāsaka kaimiņam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Reiz, tas bija 2019.gadā, es nesu spaiņus ar akmeņiem, un mūsu kaimiņš Ēriks Dumarovs ievēroja, ka esmu ļoti spēcīgs, tāpēc piedāvāja, vai negribu pamēģināt svarcelšanu,” par saviem pirmsākumiem stāsta Daniels. “Man nepatīk sporta veidi, kuros viss atkarīgs no ātruma vai veiklības, bet pauerliftings, kur jāizmanto spēks, iepatikās uzreiz. Tā sāku ar to nodarboties Ērika vadībā, kurš pats ir svarcēlājs ar pieredzi, tāpēc viņš iekārtojis treniņu zāli. Trenējamies trīs reizes nedēļā.”

Daniela treneris Ēriks Dumarovs ir svarcēlājs ar pieredzi, šovasar Eiropas čempionātā spēka trīscīņā senioriem, kas notika Čehijā, Ēriks V70 grupā kļuva par Eiropas čempionu.

“Pirmās sacensības aizvadīju pēc tam, kad biju trenējies piecus mēnešus. Sacensībās drīkst piedalīties tikai no 13 gadu vecuma, bet man, kad sāku trenēties, vēl bija 12,” atceras Daniels. “Parasti sacensībās esmu jaunākais, arī Latvijas čempionātā biju vienīgais, kas dzimis 2006.gadā, pārējie jauniešu konkurencē bija vecāki par mani. Šis bija mans pirmais Latvijas čempionāts, līdz šim Gulbenes KSP sastāvā biju piedalījies sešās sacensībās, labākais rezultāts bija otrā un trešā vieta”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daniels skaidro, ka Gulbenes klubu pārstāv, jo tajā startē arī viņa treneris Ēriks Dumarovs, turklāt Gulbeni no Vidagas šķir tikai 44 kilometri.

“Nākamgad došos mācīties uz Smiltenes vidusskolu, tomēr domāju, ka viss būs kārtībā, jo turpināšu dzīvot Vidagā un varēšu trenēties pie mana trenera,” nākotnes plānos dalās Daniels. “Man nav sapnis kļūt par olimpisko vai pasaules čempionu, es ar sportu nodarbojos sevis pēc, tāpēc, ka man patīk. Mans kvēlākais atbalstītājs ir mamma, viņa rūpējas par mani, sedz izdevumus, kas saistīti ar trenēšanos, došanos uz sacensībām, un viņa arī popularizē manus panākumus.”

Foto: Latvijas Pauerliftinga federācija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.