Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzāles pagasta amatierteātrim būs pirmizrāde


Foto: Līga Orleana

27. aprīlī pulksten 19 Grundzāles kultūras namā Grundzāles pagasta amatierteātris “Cik jaudas” pirmo reizi publikai rādīs savu jaunāko iestudējumu – Monikas Zīles komēdiju “Džentlmenis ar pannu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatierteātra režisore Dzintra Medne teic, ka teātris šoreiz vēlējies iepriecināt skatītājus ar komēdiju, ņemot vērā viņu vēlmes.

Aizvadītajā sezonā “Cik Jaudas” iestudēja Ineses Tālmanes lugu “Cerību ēnā” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” motīviem, kas rosina aizdomāties par to, cik daudz cilvēkos ir gara spēka, lai grūtos brīžos viņi stātos pretī pārbaudījumiem. Šī iestudējuma pirmizrāde notika 2023. gada martā.

Savukārt “Džentlmenis ar pannu” ir komēdija – mīlestības stāsts. Kādā pagastā ierodas jauns speciālists, un dzīve vietējā kopienā pilnībā izmainās. “Ja cilvēks ļoti mīl, bet ir iznācis pārpratums, piemēram, noticis strīds, tad viņš dara visu iespējamo un arī ar citu palīdzību, lai tomēr sasniegtu savu mērķi,” sižetu nedaudz ieskicē “Cik jaudas” režisore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādē spēlē deviņi aktieri. Trijiem no viņiem – visi trīs ir vīrieši – tās būs ugunskristības jeb debija aktiermākslā, arī džentlmenim ar pannu – grundzālietim Edgaram Vītolam.

“Ugunskristības būs arī ārzemniekam – anglim Robinam Šeldonam. Viņš no Anglijas pārcēlies uz dzīvi Virešos un iesaistījies mūsu teātrī. Šobrīd mācās latviešu valodu un izrādē runās latviski. Viņam tā būs īpaša debija,” piebilst Dzintra Medne.

Izrāde “Džentlmenis ar pannu” ir divos cēlienos. Pirms izrādes un starpbrīdī darbosies teātra “Cik jaudas” kafejnīca. Tajā pašu gatavotus kārumus piedāvās iestudējumā iesaistītie “Cik jaudas” aktieri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.