Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzāles amatierteātrim – pirmizrāde

Foto: pixabay.com

Kamēr vīri derībās ar dzīvību un nāvi līdz dzīlēm iepazīst viens otru un paši sevi uz ledus gabala, tikmēr viņu sievas krastā gurst neziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar šādu sižeta ieskicējumu tiek pieteikta Grundzāles pagasta  amatierteātra “Cik jaudas” jaunākā iestudējuma – Ineses Tālmanes lugas “Cerību ēnā” –  pirmizrāde. Tā notiks šo sestdien, 4. martā, pulksten 18 Grundzāles kultūras namā.

Ineses Tālmanes luga “Cerību ēnā” ir augstu novērtēta Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā nacionālajā lugu konkursā, iegūstot pirmo vietu. Dramaturģe lugu rakstījusi pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” motīviem, kas ir viens no  Blaumaņa izcilākajiem literārajiem darbiem. Ierosmi tā tapšanai rakstniekam sniedza laikrakstā “Mājas Viesis” publicēta ziņa par jūrā ierautu ledus gabalu, uz kura atradušies nelaimē nokļuvuši zvejnieki. Noveles sižeta centrā ir zvejnieku pārdzīvojumu tēlojums, viņiem nonākot uz dreifējoša ledus gabala atklātā jūrā.

Ineses Tālmanes drāma “Cerību ēnā” ir skats uz vīriem jūrā no kāpu puses, uz to, kas tikmēr notiek viņu mājās un kā šo nelaimi pārdzīvo viņu sievietes, kā caur viņu emocijām atklājas cilvēku likteņi, stāsta amatierteātra “Cik jaudas” režisore Dzintra Medne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo sieviešu pārdzīvojumus uz skatuves atklās aktrises Gunita Ķikase, Sandra Elstiņa, Sintija Purgale, Gunta Dzedone un Baiba Kovala. Izrādi vadīs Skaidrīte Rence.

Muzikālo noformējumu izrādei veidojusi Inga Lazdiņa, dekorācijas izgatavojuši Ivars Bērziņš un Ģirts Pakalns.

“Ja ikdienā  kaimiņi bieži vien strīdas, nesarunājas un varbūt pat ir naidā, tad nelaime cilvēkus satuvina. Tādos brīžos ir jāturas kopā, lai būtu vieglāk,” to, kas viņu uzrunājis, lasot lugu “Cerību ēnā”, atklāj režisore Dzintra Medne un aicina skatītājus būt kopā ar teātri kolektīvam tik svarīgajā pirmizrādes dienā.

Krājums ar jauno autoru lugām, tai skaitā “Cerību ēnā”, Dzintras Mednes rokās nonāca un piesaistīja uzmanību, kad viņa pērn rudenī saņēma apbalvojumu Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2021” finālā. Jau rakstījām, ka Dzintra Medne ir arī Cēsu Tautas teātra aktrise un skatē “Gada izrāde 2021” ieguva titulu “Gada aktrise” par Betijas Hilsas lomu Cēsu Tautas teātra iestudējumā “Kompanjoni”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.