Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzālē “piedzimis” leļļu teātris

Doma par pašiem savu leļļu teātri Grundzāles kultūras nama vadītāju Ingu Lazdiņu urdīja jau sen. Tagad sapnis ir pārvērties īstenībā. Foto: Ilona Briede

Sadarbojoties Grundzāles pagasta mazo iedzīvotāju māmiņām, kultūras namam un bibliotēkai, ir tapis kas jauns, vismaz bijušā Smiltenes novada teritorijā līdz šim nedzirdēts, – leļļu teātris ar pašu darinātām lellēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo  leļļu teātra izrādi – “Vecīša cimdiņš” – varēs redzēt ceturtdien, 22. decembrī, pulksten 18 Grundzāles kultūras namā vienlaikus ar Ziemassvētku vecīša ciemošanos un kārumu paciņu dalīšanu mazajiem grundzāliešiem.

Uz izrādi aicināti pirmsskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem, taču teātris gaidīs arī lielākus skatītājus un ne tikai no Grundzāles pagasta. “Tikai viņiem saldumu paciņu gan nebūs,” piebilst

Grundzāles kultūras nama vadītāja un leļļu teātra tapšanas iniciatore Inga Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Doma par pašiem savu leļļu teātri Grundzālē viņu urdīja jau sen. “Man bērnībā patika leļļu teātris,   toreiz dzīvoju Rīgā, un mamma mani un māsu bieži veda uz izrādēm. Manuprāt, leļļu teātris bērnus uzrunā, caur to var viņiem iemācīt daudz ko – kā labais uzvar ļauno, kas ir labestība, ka svarīgi ir palīdzēt citiem,” stāsta Inga Lazdiņa.

Tad nu viņa beidzot nolēma ķerties pie savas idejas īstenošanas un atrada Grundzālē domubiedrus – Grundzāles bibliotēkas vadītāju Ilonu Briedi un Grundzāles iedzīvotājas Margaritu Sarkangalvi un Ilzi Slikšjāni, kuras piekrita piedalīties – uzšūt lelles un iestudēt izrādi bērniem.

Iestudējuma pamatam tika izvēlēta latviešu tautas pasaka “Vecīša cimdiņš”. “Tas būs Ziemassvētku vecīša cimdiņš, un attiecīgi tam ir pielāgots teksts. Būs arī dziesmiņa. Ceru, bērniem būs interesanti, un viņi varēs dziedāt līdzi un dancot,” smaida Inga Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa dziesmu uzrakstījusi tieši šai izrādei, kā arī uzņēmusies režisores un scenārija autores pienākumus. Izrādē skatītāji redzēs Pelīti, Mušu, Zaķi, Vilku, Lāci, Gaili un Žagatu, ar lellēm darbosies Margarita Sarkangalve, Ilze Slikšjāne, Ilona Briede un Inga Lazdiņa.

Taujāta, vai Grundzāles leļļu teātris ar “Vecīša cimdiņu” dosies arī viesizrādēs, Inga Lazdiņa atteic, ka iestudējums ir  Ziemassvētku noskaņās, jo tajā ir iesaistīts Ziemassvētku vecītis, un šobrīd par viesizrādēm nav domāts, bet nākamgad gan šo domu varētu apsvērt.

Pagaidām viņa arī nevar pateikt, vai Grundzāles leļļu teātrī taps jauni iestudējumi, “Paskatīsimies, kā mums ies ar šo izrādi, kāda būs pēcgarša un publikas reakcija. Tad arī tālāk domāsim, ko darīt,”  piebilst Inga Lazdiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.