Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grāmata “Raunas pils” jau pieejama lasītāju vērtējumam

Piektdienas izskaņā vairāki desmiti interesentu bija pulcējušies Raunas bibliotēkā uz grāmatas “Raunas pils” atklāšanas svētkiem. Tajā iedzīvotājiem bija iespēja tikties ar autoriem Edgaru un Ievu Plētieniem.

Autori neformālā gaisotnē izstāstīja, kā radās ideja par grāmatu, kāds bija tapšanas process, kā arī varēja iegādāties grāmatu ar autoru autogrāfiem.

Kā atklāj I. Plētiena, šajā izdevumā katrs varēs iepazīties ar Raunas viduslaiku pils vēsturi. Tā ir viena no apjomā lielākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā un vēstures gaitā līdz mūsdienām saglabājusies drupu stāvoklī. Izdevumā lasītāji varēs uzzināt dažādus faktus, sākot ar pils izmantošanu viduslaikos un beidzot ar mūsdienu cilvēku pūliņiem pilsdrupas saglabāt nākotnes paaudzēm. Šis darbs ir pirmais, kurā, balstoties uz rakstītajiem vēstures avotiem un konkrētā laikmeta liecībām, mēģināts salikt kopā pils vēsturi no tās uzcelšanas līdz 21. gadsimtam. Tajā apkopotas atziņas, kas pēdējos gados iegūtas gan rakstīto vēstures avotu, gan arhitektoniskajā izpētē, gan mūru konservācijas procesa gaitā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.