Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Godinās Latvijā vecāko arkveida tiltu

septembrī Vidagā notiks Eiropas kultūras mantojuma dienas par godu tiltam pār Vizlu, kas Latvijā ir vecākais arkveida dolomīta tilts. Foto: Sandra Pētersone

Pateicoties tam, ka Virešu pagasta Vidagā ir Latvijā vecākais arkveida dolomīta tilts, šī Smiltenes novada ciemata vārds nākamnedēļ izskanēs Eiropas mēroga notikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie tilta pār Vizlu 18. septembrī tiks pacelts Eiropas kultūras mantojuma dienu karogs.  

Covid-19  dēļ  izmaina  pasākuma formātu

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir populārāko Eiropā svinēto kultūras pasākumu vidū. Kopš 1985. gada tās kopīgi organizē Eiropas Savienība un Eiropas Padome. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas kultūras mantojuma dienu laikā durvis ver tūkstošiem pieminekļu un objektu. Tā iedzīvotajiem ir iespēja bez maksas apmeklēt muzejus, uzzināt par savu kopīgo kultūras mantojumu un palīdzēt saglabāt Eiropas mantojumu pašreizējām un nākamajām paaudzēm.

Šogad  Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā norisināsies no 17. līdz 19. septembrim un būs veltītas transporta tēmai, izceļot vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā un paverot plašu mantojuma spektru – sākot ar ceļiem, tiltiem, kanāliem un dzelzceļa stacijām, beidzot ar lidlaukiem, bākām un pašu spēkratu kolekcijām, informē Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. 

Virešu pagasta Vidagā šis pasākums notiks ar moto “Tilts pāri laikiem” nākamo sestdien, 18. septembrī, no pulksten 12 līdz 14.
“Ņemot vērā to, ka Smiltenes novadā ir augsta saslimstība ar Covid-19 (uz 8. septembri reģistrēti jau 115 saslimšanas gadījumi – redakcijas piezīme), tiek mainīts pasākuma formāts. Nenotiks plānotā vizināšanās ar transportlīdzekļiem, nebūs pasākumu bērniem un  Dailes teātra aktieru sveicienu,” informē Iveta Kovtuņenko, pašvaldības iestādes “Apes kultūras un tūrisma centrs” vadītāja. Šo pasākumu viņa rīko kopā ar Virešu saieta nama vadītāju Santu Sāri un Virešu pagasta pārvaldes vadītāju Līgu Ozoliņu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat, kā bija plānots, pulksten 12 pie Vizlas tilta pacels Eiropas kultūras mantojuma dienu karogu un atklās  tilta vēstures  foto izstādi “ Transports un Vizlas tilts toreiz un tagad”.

Pastaigājoties pa Vizlas dabas taku, būs muzikāli pārsteigumi. 

Mūsdienās kļūst par industriāliem pieminekļiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas kultūras mantojuma dienās šogad Vidzemē tiek izcelti pavisam 16 objekti, daudzi saistīti ar dzelzceļu – šaursliežu dzelzceļa līnijām un dzelzceļa stacijām.

2021. gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par Eiropas dzelzceļa gadu, tāpēc šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros caur dzelzceļa vēsturi un kultūras mantojumu tiks atgādināts par dzelzceļa ieguldījumu Eiropas labklājības veidošanā un dzelzceļa lomu progresīvu tehnoloģiju izstrādē, norāda Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP). 

NKMP uzsver, ka, mobilitātei attīstoties, vēl nesen modernā transporta infrastruktūra kļuvusi par vēstures mantojumu, vienlaikus veidojot kvalitatīvu vidi mūsu dzīvei, kā arī iedvesmojot inovācijām un atklājumiem. Pagātnē aizgājuši senie kariešu ceļi un pasta stacijas, šaursliežu dzelzceļi un dirižabļu angāri, bet dzelzceļa stacijas, bākas, tilti un pārceltuves kalpo sabiedrībai joprojām, pat būdami industriālie, arhitektūras, vēstures vai mākslas pieminekļi. Transporta līdzekļos un to infrastruktūrā iemiesojušās sava laika progresīvākās tendences un inženiertehniskais novatorisms, tie veicināja ražošanu un dizaina attīstību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.