Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Godina Latvijas brīvību un tās cīnītājus

Mazie smiltenieši Gustavs, Sofija un Artuss Bierandi Lāčplēša dienas lāpu gājienā gāja pirmo reizi, mammas Egitas Švernas (no kreisās) un māsīcas, jaunsardzes Annas Skujiņas pieskatīti. “Kad stāstīju, ka būs tāds pasākums, bērni paši ierunājās, ka grib piedalīties,” teic Egita Šverna. Foto: Sandra Pētersone

Novembri Latvijā dēvē arī par patriotu mēnesi, – 11. novembris  pirmās Latvijas brīvvalsts laikā bija Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, bet mūsdienās kļuvusi par Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu, 18. novembris ir neatkarīgas Latvijas Republikas proklamēšanas diena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mēnesī cilvēkus vieno piederības apziņa savai valstij, bet šogad, ņemot vērā karu Ukrainā un saspīlēto ģeopolitisko situāciju Eiropā, ļaudis ir vēl vienotāki nekā citos gados.

Piektdien, 11. novembrī, Lāč­plēša dienā, Smiltenē simtiem cilvēku – zemessargi, Jaunsardzes centra Smiltenes novada vienības jaunsargi, Smiltenes pilsētas un novada iedzīvotāji – savu patriotismu pauda, dodoties iespaidīgā lāpu gājienā no pilsētas centra līdz piemineklim Brīvības kara varoņiem (1918–1920) Smiltenes pilsētas kapos. Gājienā, kas atgādināja gaismas upi novembra tumsā, soļoja arī ģimenes ar bērniem, daudzi vecāki savus mazuļus stūma ratiņos.

Pirms gājiena Smiltenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā cilvēki aizlūdza par Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, jaunsargiem, zemessargiem – visiem, kuri palīdz sargāt Latvijas brīvību, mūsu valsti, mūsu tautu. Aizlūgumā kalpoja Smiltenes luterāņu draudzes mācītājs Reinis Kulbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunu teica Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Pilsētas kapsētā pie Brīvības kara varoņu pieminekļa notika piemiņas brīdis Latvijas neatkarību izcīnījušajiem karavīriem, kura laikā, uzrunājot klātesošos, Smiltenes kultūras centra vadītājs Edgars Raginskis atgādināja, ka 2022. gadā laiks vienotībai ir ļoti aktuāls.

“Ja pirms četriem gadiem Latvijas simtgadē, es, būdams no kultūras jomas, nevarēju īsti pateikt, vai kāds no man pazīstamiem cilvēkiem ir iestājies Latvijas Republikas Zemessardzē, tad tagad  skatos – skaņu režisors, aktrise, režisors, televīzijas operators, televīzijas žurnālists… Viņi stāv kopā plecu pie pleca, ziedo savu laiku, un viņiem ir misijas apziņa. Domāju, nav jāstāsta, kādēļ šī misijas apziņa 2022. gadā ir īpaši spēcīgi jūtama. Tādēļ cepure noņemama katra cilvēka priekšā, kurš stājas dzimtenes sardzē. Šogad, skatoties un klausoties ziņas, mēs redzam, cik dārga cena ir brīvībai,” savā uzrunā uzsvēra Edgars Raginskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties tam, ka Smiltenes kultūras centrā ir kino zāle, smilteniešiem un pilsētas viesiem Lāč­plēša dienas vakarā bija iespēja noskatīties režisora Viestura Kairiša jauno spēlfilmu “Janvāris”, kas 11. novembrī Latvijā piedzīvoja savu pašmāju pirmizrādi.

Filma jau saņēmusi vairākas nozīmīgas balvas starptautiskajā kino arēnā un ir izcila.  “Janvāris” vēsta par jauniem kinematogrāfistiem Rīgā 1991. gada janvāra barikāžu laikā, kad viņi, būdami bezgala tālu no jebkādas politiskās dzīves, tiek ierauti politikas un vēstures krustpunktā un piedzīvo katarsei līdzīgu dvēseles izaugsmi.

GALERIJA: Smiltenē  godina Latvijas brīvību un tās cīnītājus

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.