Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Glezno Valkas mākslas skolā, lai iestātos mākslas akadēmijā Ukrainā

Jaunā ukraiņu māksliniece Darja Rudus (otrā no kreisās) savu talantu izkopusi Valkas mākslas skolā. Par to viņa ir pateicīga pedagogiem un pārējiem skolas darbiniekiem: Elīnai Tederai (pirmā no kreisās), Gundai Sīmanei, Sniedzei Ragžei, Marutai Stabulniecei, Oksanai Veļičko un Olitai Ozolai. Foto: Inga Karpova

Ar ukraiņu jaunās mākslinieces Darjas Rudus personāizstādes atklāšanu Valkas mākslas skola aizsāk jaunu mākslas projektu. Tam vēl nosaukums tiek domāts, bet projekta mērķis ir izstādīt topošo mākslinieku darbus, tā dodot viņiem spārnu un enerģijas sajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projekta ieceres autore mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Gunta Pavārnieka atklāj, ka nākamā izstāde plānota augusta beigās.

Pirmdienas pēcpusdienā Valkas mākslas skolas foajē pulcējās skolas pedagogi un aicinātie viesi, lai kopīgi pateiktu paldies 18 gadus vecajai Ukrainas galvaspilsētas Kijivas iedzīvotājai Darjai par viņas gleznotajiem portretiem un klusajām dabām.

Pašai Darjai sirdij tuvākais darbs ir drauga Mihaila portrets.

Sarunā jauniete atzīst, ka viņa vairās no publicitātes un liekas uzmanības. Viņa tomēr pastāsta, ka no kara plosītās dzimtenes pērn pavasarī kopā ar ģimeni atbraukusi pie radiem kaimiņpilsētā Valgā. Mācījusies tālmācībā un veiksmīgi pabeigusi vi-dusskolu, bet savu talantu un vēlmi gleznot piepildījusi Valkas mākslas skolā. Jaunā ukrainiete sirsnīgi pateicas visai mākslas skolai saimei, īpaši savām pedagoģēm Marutai Stabulniecei, Elīnai Tederai un Skaidrītei Bondarei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Darja, tev viss ir dots, lai tu varētu droši doties pretī savam mērķim. Tev ir spēks un neatlaidība, tāpēc ir jādodas pa savu izraudzīto mākslas ceļu. Tu esi ļoti talantīgs cilvēks. To īpaši atklāj tavs pēdējais darbs – drauga Mihaila portrets. Tas ir ekselents – puiša acīs redzu tik lielas sāpes par notiekošo Ukrainā. Acīs izlasīju visu,” slavējot savu audzēkni, atklāj M. Stabulniece.

Mākslas skolas direktore Sniedze Ragže aicina interesentus visu jūniju apskatīt Darjas darbus.

GALERIJA: Ukraiņu jaunās mākslinieces Darjas Rudas personālizstādes atklāšana Valkas mākslas skolā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.