Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ģimene ASV organizē palīdzību ukraiņu bēgļiem Valkā

Foto: No “Facebook”

Akadēmijas galvenā trenera Jāņa Butāna audzēknis Šons Tavis un viņa ģimene vairākus gadus atpakaļ mainīja savu dzīvesvietu no Latvijas uz ASV. Sekojot līdzi akadēmijas aktivitātēm sociālajos tīklos, uzzinot par kara bēgļu uzņemšanu Valkā, Tavisu ģimene nekavējoties sazinājās ar treneri Butānu un ar lielu entuziasmu uzsāka palīdzības sniegšanu uzņemtajiem ukraiņu sportistiem Valkā. Tika izveidots dāvinājuma fonds ASV, par kura esamību Šons skaļi paziņoja savā vidusskolā ar labdarības basketbola spēles organizēšanu, burtiski nedēļas laikā tik sasniegts noliktais mērķis.

Labdarības spēles laikā tika vākts mazlietots sporta apģērbs, kas tik ļoti nepieciešams ukraiņu bērniem, lai varētu turpināt aktīvi sportot, atrodoties tālu prom no mājām. Nepieciešamākās lietas ir sporta apavi, sporta apģērbs, zeķes, apakšveļa.

Dāvinājums, primāri, ir paredzēts ukraiņu jaunajiem sportistiem, kuri atrodas Valkas novadā, lai nodrošinātu viņu pamatvajadzības un atvieglotu uzturēšanos Valkas pašvaldībā. Ja kaut kas paliks pāri no dāvinātā inventāra, tad tālāk to nodosim citiem ukraiņiem, kas ir uzņemti citās Latvijas pilsētās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viss atbalsts tikai un vienīgi ir paredzēts izmantot sabiedrības vajadzībām. Ikdienā draugiem no Ukrainas ir nodrošināta latviešu valodas apmācība Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pedagogu vadībā un praksē jauniegūtās latviešu valodas zināšanas tiek izmantotas treniņu procesā, sazinoties ar akadēmijas latviešu puišiem un treneriem.

Valkas novads pašvaldība, sākoties Krievijas okupācijai Ukrainā, nekavējoties reaģēja, un ar piedāvājumu uzņemt kara bēgļus Latvijas mazākajā novadā, vērsās LR Ārlietu ministrijā. Tika uzrunāts Ukrainas Nacionālās vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, kurš ar tiešiem kontaktiem palīdzēja koordinēt pirmo ukraiņu sportistu/bēgļu ierašanos Valkā.

Pašlaik pilsētā ir uzņemti jaunie sportisti/bēgļi no Čerkasi, Harkivas, Odesas, Vinnicas, Kijivas un Dņepras pilsētām, kuri dzimuši 2004. gadā un jaunāki. Protams, esam uzņēmuši arī jauniešu vecākus, brāļus un māsas. Sportisti ir veiksmīgi integrēti Nacionālās Basketbola līgas komandas „VEF basketbola akadēmija Valkā” treniņu procesā.

Informācijas avots: “VEF basketbola akadēmija Valkā”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.