Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienieši neslēpj sarūgtinājumu par gaidāmajām izmaiņām pasta nodaļas darbā

Jau esam rakstījuši par vairākām pasta nodaļām laukos, kuras tikušas optimizētas. Nu šāds liktenis ir skāris arī Gaujienas pasta nodaļu. Proti, zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ no šī gada
28. jūlija tiek mainīts Smiltenes novada Gaujienas pagasta pasta nodaļas darbalaiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No minētā datuma Gaujienā visi pasta pakalpojumi katru darbdienu – no pirmdienas līdz piektdienai – no pulksten 8 līdz 9 tiks nodrošināti esošajās telpās Baznīckalnā. Ārpus pasta pakalpojumu sniegšanas vietas darbalaika iedzīvotāji varēs izvēlēties pasta pakalpojumu saņemšanu savā dzīvesvietā pēc pieprasījuma.

Ar Gaujienas pasta nodaļas vadītāju, kura, visticamāk, drīzumā zaudēs darbu, mums sazināties neizdevās. Iedzīvotāji gan neslēpj savu sašutumu un bažas par to, ka pasta nodaļa kā tāda pagastā tiek likvidēta.

Būtu ar mieru vākt parakstus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujieniete Lilija Pliškina uz pasta nodaļu dodas galvenokārt abonēt avīzes un žurnālus un veikt naudas pārskaitījumus. “Kaut cik rīkoties internetā es protu, taču, kas attiecas uz naudas pārskaitījumiem… Savā laikā veicu pārskaitījumu internetā, un tas aizgāja kaut kur “šķērsām”, kopš tā laika drošāk lielākus pasūtījumus apmaksāt pasta nodaļā. Gadiem ilgi uzticos pasta darbiniecei. Kur būs meklēt palīdzību, kad pasta nodaļā būs slēgtas durvis pavisam, mums, gaujieniešiem, nav ne jausmas. Ir daudz vecākā gadagājuma cilvēku, kuri iet uz pastu tieši apmaksāt rēķinus. Kas viņiem turpmāk palīdzēs?” neizpratni pauž L. Pliškina, kura uz pasta nodaļu dodas vismaz reizi divās nedēļās. Kad padzirdējusi runas par iespējamo pasta nodaļas slēgšanu, viņa bijusi sarūgtināta. “Esam gatavi cīnīties par pasta nodaļas saglabāšanu. Emu pati gatava staigāt pa mājām un vākt iedzīvotāju parakstus. Vajag tikai kādu, kas atsauktos, skaisti uzrakstītu iedzīvotājus uzrunājošu tekstu,” viņa uzsver un atgādina, ka šādu aicinājumu jau bija ievietojusi arī sociālajos tīklos Gaujienas pagasta grupā, bet šobrīd ieraksts publiski vairs nav pieejams. “Nav jādomā, ka nav vērts. Kā piemēru varu minēt parakstu vākšanu par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu. Tas gan bija pirms vairākiem gadiem. Savācām iedzīvotāju parakstus no iedzīvotājiem, aizvedām garu sarakstu uz Alūksni. Tikām sadzirdēti, protams, arī dažādu citu iemeslu dēļ, un, kā zinām, Alūksnes slimnīca pastāv vēl tagad. Tātad kāpēc gan nevaram pacīnīties par savu pasta nodaļu?” vaicā L. Pliškina.

Līdzīgās pārdomās ir gaujieniete Janīna Višķere, kurai pasta nodaļā tiek uzturēta pasta kastīte, kurā korespondence, ziņojumi iekrīt divas reizes nedēļā. “Skumji, ka visu tik grib likvidēt. Cik pasta nodaļu jau nav likvidētas? Un neviens neieklausās iedzīvotāju domās. Uz pasta nodaļu dodos vismaz divas reizes nedēļā, izņemu pasūtītās avīzes, pastā abonēju periodiku, nopērku pastmarkas, aploksnes, vēl šo to. Saka, ka jūlija beigās ierasto pasta kastītes saturu man piegādās līdz mājas durvīm. Esam neizpratnē, ko “Latvijas Pasts” šādā veidā ietaupīs? Cik man zināms, pastniece, kura strādā mūspusē, strādās tāpat, vienīgi darba stundas un apkalpojamā teritorija-maršruts viņai būšot daudz garāks. Darbu zaudēs pasta nodaļas vadītāja. Vai tas būs kāds ietaupījums? Tajā pašā laikā lasu internetā – “Latvijas Pasts” strādā ar peļņu, kas mērāma miljonos. Bet pakalpojumi, ko varētu saņemt iedzīvotāji laukos, tikai sarūk un sarūk. Ne mums kādi pakomāti Gaujienā pieejami, ne kas cits. Ko tad mēs varam iesākt? Tikai parunāt. Parakstītos gan, ja būtu šāda parakstu vākšana,” uzsver J. Višķere.

Lēmumu pamato ar zaudējumiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņo “Latvijas Pasts”, ņemot vērā zemo universālā pasta pakalpojumu pieprasījumu Gaujienas pagasta pasta nodaļā, kas rada “Latvijas Pastam” ikgadējos zaudējumus vairāk nekā 2000 eiro apmērā, pieņemts lēmums mainīt pasta nodaļas darbalaiku, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs ērti pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.

Arī Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inguna Avota atzīst, ka “Latvijas Pasta” pārstāve pirms neilga laika ir viesojusies Gaujienā, lai informētu par gaidāmajām pārmaiņām un uzņēmuma pieņemto lēmumu. “Protams, esam bēdīgi, ka “Latvijas Pasta” optimizācija ir skārusi arī Gaujienas pasta nodaļu. Uzņēmuma pārstāve bija ieradusies pagasta pārvaldē, parādot apkopojumu skaitļos tam, ka šeit uzturēt pasta nodaļu līdzšinējā kartībā nav rentabli, tas nes zaudējumus. Lai vai kā mēs tam negribētu piekrist, tāds ir viņu lēmums Pēc viņas teiktā saprotu, ka to minēto stundu dienā tomēr tiks saglabāti līdzšinējie pasta pakalpojumi. Vai tā būs taisnība, to rādīs laiks,” norāda I. Avota.

Piedāvās citas alternatīvas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izskanējis, ka no 28. jūlija tāpat kā līdz šim Gaujienas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā Baznīckalnā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina “Latvijas Pasts”: vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences sūtījumu – vēstuļu, pastkaršu, sīkpaku, bandroļu – saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksu veikšana Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir plašas iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus pēc pieprasījuma tieši savā dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā: vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegādi, pieņemšanu un nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas PNS kontā, komercpreču iegādi un citus.

Ar pastnieka starpniecību Gaujienas iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo un pārējos pastnieka pakalpojumus dzīvesvietā iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar “Latvijas Pasta” Klientu centru pa tālruni 27008001 vai 67008001.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem būs iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Gaujienas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot uz tālruni 67008001 vai 27008001 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Apes pasta nodaļu Stacijas ielā 7, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama katru darbdienu: pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 8 līdz 11.30, savukārt trešdienās no pulksten 8 līdz 11.30, kā arī no pulksten 14 līdz 18.

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums “Par universālā pasta pakalpojuma saistību noteikšanu”, kas paredz, ka “Latvijas Pastam” katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.

SIF_MAF2023

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.